Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Drága Egyetemisták, megosztaná...

Drága Egyetemisták, megosztanátok a titkot? :-)

Figyelt kérdés

A hatékony és (viszonylag) gyors tanulás titka érdekelne, szeptemberben kezdtem a fősulit, a középiskolában semmi problémám nem volt sem a magolással sem az értő tanulással, itt viszont a sok mennyiség kikészít..

Nem lenne rossz az sem, ha a tanulás mellett jutna időm a páromra és a családomra, barátaimra. Ja, egyébként suli mellett melózok is, úgyhogy bizony igencsak jól jönneének azok a tanácsok. :)


2011. nov. 27. 20:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem vagyok egyetemista, de nézz utána a villámolvasásnak.
2011. nov. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nincs titok. Általában az egyetemisták is nélkülözik a párjukat, családjukat vizsgaidőszakban. Nem érnek rá még bulizni és dolgozni sem ,mert tanulnak éjjel nappal.
2011. nov. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek magának kell rájönnie, hogy mi az, ami neki beválik.


1. Hely:

Rengetegen tanulnak pl. könyvtárban, mert ott semmi nem vonja el a figyelmüket. Nincs tv, nincs facebook, csak a tanulnivaló.

De én pl. képtelen vagyok ilyen helyen tanulni. Nekem otthon a legjobb, mikor senki más nincsen rajtam kívül. Akkor hangosan tudok magyarázni, közben járkálni:)

Valaki friss levegőn tud jól tanulni, bár az most így télen nem túl megvalósítható.


2. Idő:

Nekem a délelőtti és kora délutáni tanulás jön be. De rengeteg ismerősöm tanul este vagy éjszaka. Olyan is van, aki képes hajnalban felkelni, mert akkor jobban fog az agya.


3. Módszer:

Nah ebből rengeteg van. Nekem a klasszikus elolvasom, értelmezem, visszamondom módszer ön be. Bonyolultabb dolgokhoz ábrákat csinálok, rengeteget jegyzetelek. Volt olyan tárgy, amiből tanuló kártyákat csináltam. Egyik oldalra a kérdés, másik oldalra a válasz. Mivel kis helyet foglal, bárhová el tudom vinni és tudok gyakorolni. (A könyv ugyanis baromi vastag, fene se akarja cipelni...).

Van aki szövegkiemelőzik. Minél több szín van, annál jobb. Könnyebben megragadnak úgy a dolgok.

Olyan is van, aki post-itekkel ragasztgatja tele a cuccait, amire felírja a fontosabb dolgokat.

Én beszereztem egy fehértáblát (tudod, amire filccel lehet írni, és száraz ronggyal letörölni). Baromi jó cucc:D Képleteket pl. nagyon jól lehet rajta gyakorolni, és nem pazarol az ember egy rakás papírt. Vázlatot is fel lehet rá firkálni, és az alapján visszamondani a dolgokat.

2011. nov. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!