Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek részt vegyek ezen...

Szerintetek részt vegyek ezen a konferencián, vagy ne?

Figyelt kérdés

A neten találtam egy pályázat-féleséget. Dolgozatot kell irni egy adott témáról, és részt vehetek egy konferencián. Ez egy hétvégére esik, a szervezők állják a szállást, kaját, én csak az utat kell fizessem.

Nem is ezzel van a gond. Nem tudom, előny vagy inkább hátrány ha részt veszek.

Egyrészt nincs kedvem most utazni ötszáz km-et vonattal egyedül, meg egyedül kell legyek a konferencián is (úgyértem senkit nem ismerek). Félek attól is, hogy megint dolgozom csomot, s aztán jól leégetem magam, vagy ilyesmi. Igazából nincs sok esélyem, hogy jó dolgozatot irjak a többiekhez képest, mert én még csak elsőéves vagyok, és pályázhatnak egésszen tapasztaltak is.

Másrészt, meg itt, a második félév elején még nem nagyon indult be az élet az egyetemen. Időm lenne, mert csak ülök a koleszban. Szeretném azért is, mert igy megismernének engem is, én is ismerkednék. És szeretek felkészülni egy témából, és abból dolgozatot irni (sajnos viszont a megadott téma nem áll olyan közel a szakomhoz). De félek a kudarctól, annyi ért már ezen a területen:(


Megkérdeztem pár ismerőst is, tapasztaltabbakat, szerintük ez csak a hasznomra válhat. Én mégis kicsit kételkedem. Elsejéig van a határidő, addig kell jelentkezni. Addig még olvasgatok a témáról, és ha segitetek, addigra eldöntöm, hogy legyen.


Köszi előre is a válaszokat


2012. febr. 27. 15:57
 1/4 anonim ***** válasza:
"Szerintetek részt vegyek ezen a konferencián, vagy ne?" - milyen konferencián? Téma, hely, ....stb... Mert ennyiből nehezen tudunk válaszolni!
2012. febr. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Bocsi, hülyén fogalmaztam.

Végülis nem fontos az, hogy milyen konferencia. A lényeg, hogy nem tudom, hogy megéri-e energiát fektetni a pályázgatásba, vagy anélkül is lehet érvényesülni ugyanúgy.

2012. febr. 27. 16:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Az önéletrajzodban lehet jól mutatna a "TDK X. helyezett" sor, de nem ez alapján fog majd a leendő munkáltatód dönteni, hogy felvesz-e, vagy sem, és az sem döntő, hogy hová, milyen egyetemre jártál, őt az érdekli, hogy amire jelentkeztél, van-e elég tudásod hozzá.


Szerintem idén még hagyd, első éves vagy, jobb esetben megvan 30 kreditnyi tárgyad, az ilyen Tudományos Diák Konferenciára meg nem hátrány, ha van már előtanulmányod a dolgozathoz (tanult tárgyak), amikből tudsz építkezni. Persze utána lehet olvasni a témának, meg konzulenst keresni, aki segít neked. Ha vársz egy évet, sokkal tapasztaltabb leszel, és lehet lesz olyan téma, ami jobban illik a szakodhoz.


Amúgy nem biztos, hogy ez a konferencia pont a TDK lenne, csak írtam :D.

2012. febr. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem, nem TDK ez, de végülis hasonló.

TDK-ztam már, ott nem kaptam semmilyen dijat, csak diplomát, azért hogy résztvettem. De tanultam belőle, az biztos.

Köszi a választ

2012. febr. 27. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!