Hogy lehet a legkönyebben megtanulni a történelmet?
Milyen könyvből tanultok?
Mi a Száray-féle történelem könyvből tanulunk, szerintem ez nagyon jó tankönyv. Általánosban is ebből tanultunk és szerencsés vagyok, mert olyan töri tanárom volt, aki nem csak beszélt a világba 45 percen keresztül, hanem bevont minket is a munkába. Akkor kaptam egy olyan alapot, amivel könnyen tudok tanulni most is.
A tanulási módszerem lényege igen egyszerű:
A Száray-féle könyvben minden lecke bekezdésekre van tagolva. Mindig elolvasok egy bekezdést és megpróbálom értelmezni, körül írni. Utána elolvasom mégegszer és ceruzával aláhúzom a lényeges dolgokat, majd megpróbálom elmondani, hogy mit olvastam. Nem az a fontos, hogy ugyanúgy mondjam vissza, hanem, hogy a lényegét értsem, tudjam az ok-okozati összefüggést. Amikor az egész leckét feldolgotam ily módon fogom a füzetemet és írok egy jegyzetet. Nálunk a középsuliba töri órán nem írunk vázlatot, ez házi feladat.
A vázlat és a jegyzetnek is megvannak a maga előnyei, én a jegyzetet jobban szeretem. Egy 3-4 oldalas leckéből írok a 1-2 oldalas jegyzetet, amiben benne van minden lényeges dolog, gyakran néhány kiegeszítő, a témához kapcsolódó rész is.
Ezt a jegyzetet átolvasom még 2-3x, és tudom a tananyagot.
Ehhez mondjuk tényleg szükséges az, hogy szeressem a törit.
Általánosban is hasonlóan tanultunk. Akkor magunkban elolvastuk a bekezdéseket, majd közösen megbeszéltük, hogy mit olvastunk, mi miért történt stb. És miután bekezdésenként végig vettük közösen a leckét a tanárnővel közösen átbeszéltük az egészet, majd közösen írtunk egy rövid, tömör vázlatot.
És mind általánosban, mind most, miután feldolgoztuk a leckét a következő órán kérdezünk a tanártól, ha nem értünk valamit vagy nem vagyunk biztosak benne, hogy jól értjük. :)
16/L
Szerintem hülyeség amit az előttem írók mondtak.
Az hogy valakinek van e hozzá érzéke 1+1 dologtól függ:
-jó az agya, és gyorsan megjegyzi a dolgokat
-érdekli a töri
Ha ez nincs meg, akkor leülsz és tanulod, beseggeled.
Ha olvasás útján nem megy, akkor kiírod magadnak KÉZZEL a fontos részeket.
Olyan nincs, hogy nem lehet megtanulni. Olyan viszont van, hogy nem akarod és ezért nem csinálod meg.
Szerintem a 4 fő szempont: ki
mikor
hol
mit csinált.
Ez egy csatánál, uralkodónál, bármilyen témánál bejön a történelemben.
Tuti, hogy emeltezni akar töriből, ha nem köti le... (az előttem szólónak)
Én se tudom a törit, mert nem érdekel, reálos vagyok. Az érettségire pedig egyenlőre bőven elég, ha az atlaszt tudod használni és ha nem is vagy teljesen biztos a dolgokban, tudsz rizsázni róluk.
Most érettségiztem, töriből ugyan 4-es voltam am., de 6 évszámot tudtam összesen és ez tükrözi is a töris tudásom. Az atlaszba tényleg rengeteg minden benne van és szerintem nekem így, hogy semmit nem tudok is bőven 20% fölött lesz az érettségim. Ha pedig duplázol, mint azt én teszem (és ha lehet még duplázni, mikor te érettségizel), akkor semmit se számít, hogy 2-es, vagy 4-es lett a töri érettségid. (Ha nem duplázol, akkor -5%=1 pont veszteség a felvételi pontszámításnál.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!