Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Waldorf...

Mi a véleményetek a Waldorf iskoláról?

Figyelt kérdés
2012. febr. 9. 15:02
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk ami van annak eléggé rossz neve van.

Van egy barátnőm aki egy évig járt oda majd egy másik iskolába átment ahol normál tanmenetű tanítás folyik. /tehát nem olyan mint a wardolfban/ És évet kellett ismételnie és így is nehezen bírta a lemaradását hozni...

2012. febr. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Kimoderálnának, ha leírnám... Kerüld el messzire.
2012. márc. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
78%

Én nagyon szeretem, véletlen folytán ismertem meg, de most már 8 éve koptatom a padokat a testvéreimmel együtt :) Az előtérbe nem a lexikális tudást, hanem a kreativitást, az önálló gondolatokat helyezik. A tanítás merőben eltér egy állami iskoláétól, nincs például felelés, nincsenek a gyerekek akkora stressznek kitéve, nem arra nevelnek, hogy az a legjobb, aki nyer. Segít a diákoknak kibontakozni, megtalálni önmagukat, mindenkiben erősítik azt amiben tehetséges és segítik azokban a tantárgyakban amikben nem.


Az egyik válaszolóra reagálva: egy Waldorf iskolában teljesen más ütemben haladnak, mint egy államiban, a tudást sokkal jobban elmélyítik, átélik, a tanulásra egy folyamatként tekintenek, mást tempóban haladnak, így lehet, az, hogy még nem tanult olyan dolgokat amiket az államis társai igen. Sajnálom,hogy a barátnődnek ilyen rossz tapasztalatai voltak.


Tehát a lényeg, hogy én nagyon szeretem és bátran merem ajánlani mindenkinek! :)

2012. máj. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Ezt a választ nem gyerek írta. Minden szófordulata és az egész szemléletmódja erről tanúskodik. Vagy egy lelkes szülő, vagy egy tanár, vagy egy waldorfos ideológus. Jól minősíti ez az egészet.
2012. máj. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sokan rossz szemmel nézik a Waldorf oktatást, de igazából én még logikus választ nem kaptam arra, hogy miért tartják rossznak a módszert.


Tehát általánosan szidni valamit ... hát ezt bárki tudja.


Az érmének két oldala van és ha valaki tud negatívumokat a Waldorf módszerről az írja meg vagy ide, vagy privátba !


Én azt szeretném, ha kontra és ellenvélemények lennének, nem pedig egy általános maszlag, aztán majd gondoljon mindenki azt amit akar érzés.


Szóval itt a lehetőség az a konkrétumok leírására !


Kösz :-)

2012. máj. 7. 09:07
 6/9 anonim ***** válasza:

Nos, én is most járok Waldorf gimnáziumba és nagyon szeretem, nagyon jó döntés volt.

Sokan mondogatják, mennyire rossz hogy ide járt xy és az állami suliban már nem tudott teljesíteni. ezt meg tudom válaszolni. azért, mert az itteni tanítási rendszer egy kicsit csúszik, nemtudom pontosan mennyit, talán egy évet, vagy felet, mert ugye a gimnázium itt 5 évfolyamos . Vagy nem tanult eleget. Ez márpedig akkor nem a suli hibája.

Sokkal könnyebb helyt állni, az önmegvalósítás szabadabb, nyitottabbak az emberek, a tanulás könnyebb (nem azért mert kevesebb az elvárás, hanem mert érdekesebbé teszik a dolgokat, vagy egyéb..)


Szívesen írnék még, mert bármeddig tudok mesélni róla, de most néztem át tönn Waldorf-iskolákkal kalpcsolatos kérdést, és már meguntam. Ha valaki érdeklődne, nagyon szívesen válaszolok privátban :)

2012. szept. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
77%
Szerintem a 3. választ igenis írhatta egy 8.-os! Tudnék én is így fogalmazni és a társaim is. Én Waldorf gimibe járok és én is nagyon szeretem. 9.-ben kezdtem ide járni, igazi megváltás volt, hogy bekerülhettem egy ilyen suliba. 8 évig jártam államiba, fizikailag és lelkileg is folyton terrorizáltak a társaim, a tanárokat ez nem is érdekelte, itt pedig nagyon sokan elfogadóak és figyelmesek! Végre normális társak között vagyok, a tanáraim végre figyelnek rám, igaz barátot, barátokat lehet itt találni, amik sokáig nekem nem voltak, és minden tapasztalatom alapján azt mondom, hogy az életem akkor nyert igazi értelmet, amikor elkezdtem járni a Waldorfba! Lehet, hogy itt egy kicsit később tanulunk meg olvasni, de nem hiába 13 éves iskoláról beszélünk! Attól még mi is ugyanúgy megtanulunk folyamatosan olvasni, nekem például az egyik kedvenc időtöltésem az olvasás (bár én nem itt tanultam meg), és kisebbeket is ismerek, akik így vannak ezzel és elsőtől a Waldorfban töltik a napjaikat. „Ne” tudjátok meg, hogy egyes társaim hogy fogalmaznak meg dolgokat, mennyi mindent tudnak, és ezt egyáltalán nem dicsekedésből mondom, de sokszor én is csak ámulok, hogy hogyan lehetnek ilyen okosak, és megkérdezem magamtól, hogy "honnan tudnak ők ennyit mindent?" 18 éves vagyok amúgy, 4. éve járok Waldorfba! Nagyon bánt, hogy folyton sarazzák az iskolánkat... Persze mondani meg hallani bármit lehet, de csak az tudja igazán, hogy milyen egy Waldorf, aki át is éli! Rengeteg mindent megtanultam itt, olyan dolgokat, amikről nem is gondoltam, hogy valaha meg fogom tanulni. Sokkal több mindent átéltem 4 év alatt, mint általánosban 8 év alatt. Ha lesznek gyerekeim, biztos, hogy egy ilyen iskolába és óvódába is fogom íratni őket! Ha azt szeretném, hogy lelkileg tényleg jól érezzék magukat, ne legyenek kiközösítve, érezzék az őszinte törődést és rendkívül sokoldalúak legyenek, akkor meg kell ezt tennem értük. Egyébként majdnem az összes osztálytársam egyetemre fog menni, jól sikerülnek az érettségik, sokan kítűnőek és komoly szakmára készülnek. Vannak ismerőseim, aki Waldorfba jártak és orvosok, tanárok, híres énekesek lettek belőlük. Ráadásként az állami sulik tele vannak flegma cicababákkal. Na nálunk ilyen egy sincs. Szóval nem szeretem, ha megbélyegzik a sulinkat. Van olyan ország, ahol csak Waldorf van. Kár, hogy elsőtől nem ide járok. A Waldorf tényleg más suli. De nem rosszabb! Csak ajánlani tudom. Utolsó válaszolóval egyetértek!
2012. dec. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
kedves 4. kommentelő. csak azért, mert nem minden ember értelmes, vagy Ön nem tudna ilyet írni, attól még simán írhatta egy gyerek. Egy waldorfos tanár miért tagadná le kilétét? mindegyikük büszke arra, ami. ez pedig érthető is. talán egy felnőttnek nem lehetne véleménye róla??
2013. aug. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
az előző kommentelő vagyok: azt szintén hozzátenném, hogy a kommentelő azt írta, hogy 8 éve jár Waldorf iskolába. Nem pedig, hogy nyolcadik osztályos!
2013. aug. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!