Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit ajánlotok? Ti mit gondolto...

Mit ajánlotok? Ti mit gondoltok erről? Gimnáziumválasztás!

Figyelt kérdés

5 sulit fogok megjelölni. Az utolsó kettő az biztos, szilárd hely, nem változik. De az első három helyen levő sulik közül nem tudom a sorrendet, de egyiket se akarom elsőnek írni.

Az egyik az Eötvös, attól félek, hogy túl sokat kell majd mindennap tanulnom (2-3 óra), és hogy az oszt- társaim csöndesek, túl tanulósok lesznek.

A másik a Vörösmarty dráma szaka, ami tetszik, szeretek a drámával foglalkozni, szeretem csinálni, lelkes, aktív, harsány vagyok de attól félek nem fogok tudni érvényesülni a sok hasonló ember között.

A másik pedig a Városmajor, attól félek nem lesz jó a közösség, nem találom meg a közös hangot velük. Az előkészítős társaim akik a VMG-ben voltak, mind oda készülnek első helyen és nem voltak szimpatikusak, ebből következtetve az oszt. társaim is lehet hogy ilyenek lesznek. Az odajáró barátnőm pedig azt mondtahogy elég elit suli és hogy ő így szereti.


És azzal kapcsolatban hogy "új suli", "új emberek" azzal kapcsolatban csak jó dolgokat gondolok, de ha így belegondolok hogy akkor melyik suli legyen, nem tudom!!

Az utolsó kettő "vészsuli", ha nem vennének fel sehová, szóval azok nem kerülhetnek szóba..


2012. jan. 21. 21:35
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
mellesleg a Vörösmarty-dráma nem szükséges, tehát sulin kívül is járnék drámára máshová.
2012. jan. 21. 21:36
 2/11 anonim ***** válasza:
Szakmunkásba nem akarsz menni?
2012. jan. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nem..
2012. jan. 21. 21:45
 4/11 anonim ***** válasza:
Miért?
2012. jan. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

mert szétunom magam a jelnelegi sulimban és színvonalas iskolát szeretnék.. és miért menjek szakmunkásképzőbe vagy szakiskolába ha a felvételim 90 pont fölé várható? ráadásul nem érdekel így külön egyik szakma sem hogy ács, meg közgáz, egészségügy... olyan szakmák érdekelnek amikhez minimum egyetem kell.

ráadásul arról nem is szólva hogy a szakiskolákba/sz.m.képzőkbe azok mennek akike tnem vesznek fel sehová és már nem azért de semmi kedvem olyanokkal együtt járni..ismerem én az ilyeneket.. és lehet hogy 20 éve még színvonalas ácsképzők voltak de ez manapság már tény, vagy nem tény, de így van.

2012. jan. 21. 22:00
 6/11 anonim ***** válasza:
Budapesti vagy? Ha igen akkor a Karinthy a legjobb!! Elit,nagyor erős és nem ilyen stréberek járnak ide. Bár sokat kell tanulni a nyelvet (angol vagy német kéttannyelvű) de megéri.
2012. jan. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nem egy 4. iskolát kértem, hanem valamit ami alapján vaálsztani tudnék.. mondjuk tulajdonképpen akármit írnak ide úgyse az fogja eldfönteni csak kínomban kiírtam ide is.
2012. jan. 21. 23:32
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon gondold meg!Én tavaly felvételiztem,egy nagyon erős iskolába,föl is vettek,és most szívok,mert a nyelvre nagyon rámennek,a többire emg nem.Jövőre ráadásul meg ezen a nyelven tanulunk mindent!Ezért újrafelvételiztem.Lehetséges,hogy évvégén átmegyek egy hasonlóan jóhírű,de sima tantervű iskolába,azt talán könnyebben bírnám(ha átvesznek).Ráadásul a nyelv igazából nem is szükséges ahhoz a területhez,amin én szeretnék tovább tanulni.Ezért kérlek gondold meg,hogy mit választasz!Szerintem mérlegeld,hogy honnan van több esélyed jobb helyen tovább tanulni,és,hogy melyiket bírnád is(az az,csak te tudod mit bírsz,próbáld meg besaccolni,hogy az eötvös húzásád bírnád-e ha fölvennének,én oda mennék.bár így meggondolva nem biztosan bírnám),egy iskolába nagyon rossz úgy bejárni,hogy például,mint én négyeseket kapsz,és hiába erős iskola,de,akkor is négyes.Talán a Városmajor hangzik a legjobb választásnak,de ha tényleg,ilyen rossz a közösség,azt is meg kell gondold.Ha nagyon közösségfüggő vagy az,sem jó ha nem tudsz beilleszkedni.Lényegtelen.Én azt javaslom,hogy tűzd ki az elvárásaid a jvőre és az új iskoládra nézve,mérlegeld,hogy melyik gimnázium tudná legjobban biztosítani azokat a feltételeket,amiket te akarsz!:)
2012. jan. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Eyébként a barátnőm a Karinthy-ba jár és utálja.Azt mondja rémes a társaság,de kell neki az angol nyelvizsga.
2012. jan. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
mivel nemigen ismerem az Eötvöst ezért egy odajáró ismerősömmel találkozni fogok a közeljövőben.. és mivel a barátnőm sokat mesél a Városmajorról meg oda jártam magyar-matek előkészítőre ezért azt ismerem, illetve a Vörösmartyba pedig dráma-előkészítőre jártam...
2012. jan. 22. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!