Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen érzés osztályelsőnek...

Milyen érzés osztályelsőnek lenni?

Figyelt kérdés

Én sosem voltam az, de érdekelne, hogy ők hogyan viszonyulnak ehhez a kérdéshez. Miért azok? Szülői elvárás, motiváltság, vagy mi áll a háttérben? Könnyedén eléritek ezt, vagy sokat kell hozzá tanulnotok? Kaptok-e jutalmat a jó jegyért otthon, illetve büntetést a rosszért. Osztálytársak hogyan viszonyulnak hozzátok? Milyen érzés, mikor az aulában mindenki megtapsol év végén? Szóval bármit írhattok, ami eszetekbe jut róla.

Ha van kedvetek, leírhatjátok azt is, hogy a szüleiteknek milyen égzettségük van.


2012. jan. 21. 16:36
 1/6 Silber ***** válasza:
100%
Apám pedagógus, erősáramú orientáltsággal, anyám kijárta a középiskolát de érettségit nem szerzett. Én mondhatni 12 évig osztályelső voltam, de ez nem feltétlenül jó, mert hamis önbizalomba ringatja az embert. Az egyetemen látja, hogy amit ő nem tud, azt másik 20 igen. Nem tanultam sokat (bár nem is voltak brutál iskoláim), hanem órán mindíg odafigyeltem, és megjegyeztem. Speciel meg voltam halva, mikor 2 órát tanultam az érettségi 1-1 tárgyára... Jó érzés ha valaki okosnak tartanak, de nem szabad hogy elteljen vele. Semmiféle jutalmat nem kaptam a tanulmányi eredményeimért, mert elvárás volt, hármasért már leb*szás volt a nyereményem. És én kínosnak érezném, ha engem tapsolnának meg...
2012. jan. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Miért azok?" - vannak céljaim :)

" Könnyedén eléritek ezt, vagy sokat kell hozzá tanulnotok?" - utóbbi. Van, hogy 4-kor állok neki, és 9-kor még a könyv fölött vagyok...

"Kaptok-e jutalmat a jó jegyért otthon, illetve büntetést a rosszért" - nem

"Osztálytársak hogyan viszonyulnak hozzátok?" - vannak akik szó szerint gyűlölnek emiatt. Persze jól jövök nekik, mikor dogát írunk...

"Osztálytársak hogyan viszonyulnak hozzátok?" - nálunk ilyen nincs.


Amúgy nem vagyok kitűnő, vannak olyan tantárgyak, amikből bármennyit is erőlködöm, nem leszek soha ötös (pl matek, kémia, fizika). A szüleimnek nincsen diplomájuk.

2012. jan. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hogy milyen érzés? Nem rossz. Nem kellett hozzá nagy erőfeszítés, hála Istennek, jó ésszel áldott meg, remek memóriám van, és rendkívül jó logikával, amit meg is jegyeznek sokszor. A hosszas tanulás nem az én műfajom. Engem itthon mindig jól lehurrogtak, az ilyen "gyönyörű vagy" szöveggel ha az 5-nél rosszabb jegyet hoztam haza, és el is szégyelltem magam miatta mindig. Ezért bennem maradt az, hogy ne szerezzek olyan jegyeket ha nem akarom magam rosszul érezni:D Jutalmat nem kaptam érte ugyan soha, de nem is szidtak le. És ez pont elég volt. Én is csak egy ember vagyok, és nagyon jó az osztályközösségem. Mindenki egyenlő. Valaki így jobb, valaki úgy. Valakinek az agya pörög jobban, valakinek teste van. Az év végi tapsolás kinek milyen, én például nagyon nem szeretem:)
2012. jan. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A 13 évem alatt sosem voltam osztályelső, mégcsak olyan kirívóan jó tanuló sem. Jelenleg főiskolán viszont nem osztály, hanem iskolaelsők közé tartozom, ez a bizonyíték arra, hogy az embernek minden sokkal jobban megy, ha azt tanulja, amit szeret és nem azt, amit rákényszerítenek! :) Persze itt is van ami nem a legjobb, de ez van.


Azért vagyok jó tanuló, mert szeretnék jó lenni a szakmában, sok munkahely érdeklődik a felsőoktatási intézményeknél a jobb tanulók iránt. Az motivál, hogy így majd talán nem kell hosszú hónapokig melót keresnem. Mérnöknek tanulok, nálunk a tanárok többsége gyakorló mérnök, stb. Tehát a könnyebb munkavállalás motivál, mert ad egy löketet, ha valaki beajánl valahova az eredményeim hatására.


Egyáltalán nem érem el könnyedén, nagyon sokat kell tennem érte, de mellette van magánéletem, párom, baráti társaságom, szóval így abszolút megéri! :)


Itthon nem kapok jutalmat egyáltalán, magamért tanulok. Általában velem sírnak a szüleim ha valami nem sikerül, illetve velem örülnek, ha sikerül!:) Nem szidnak és nem is szidtak soha, mert tudják, hogy engem a kudarc amúgy is "megvisel", nem kell rádobni még egy lapáttal. Megrázom magam és kijavítom, nem kell hogy mondjanak bármit is.


Csoporttársaim között megoszlanak a vélemények, valaki nagyon irigy és utál, valaki maximálisan mellettem áll és támogat.


Én az ösztöndíjamat évnyitón vehettem át sok száz gólya, a tanári kar, rengeteg felsőbb éves ismerős és már sok sok évet megélt diplomások, iletve az egész iskolavezetés előtt. Remegett kezem-lábam, de iszonyatosan jó érzés volt. A barátaim az egyetemről öröm ujjongásban törtek ki, amikor kimondták a nevemet, ami különösen jól esett, vigyorra húzta a számat. Iszonyatosan jó érzés volt. Már csak azért is, mert hatalmas visszajelzés, hogy megérte a rengeteg belefektetett munka, illetve a barátaim ott álltak mögöttem és osztoztak az örömömben. Rengeteg gratulációt kaptam, stb. :)


Szüleimnek diplomájuk van.

2012. jan. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Már nem is emlékszem, hogy milyen érzés volt. Azért tanultam, mert az volt a dolgom, hogy tanuljak. "A tudást, senki nem veheti el tőled." Jutalmat sose kaptam, mivel magamnak tanultam és nem a szüleimnek. Az osztálytársak persze utáltak mindig, mert sokban eltért a világnézetünk. Én még 13-14 nagyban játszottam, míg ők pasiztak ezerrel. Utáltak, kinéztek, meg akartak verni. Kövér voltam és tanultam. Ergo, minden okuk megvolt rá. :) A tapsolást én sose szerettem. Ballagáskor is kihívtak, persze örültem mint majom a farkának, mivel kaptam könyvet+ pénzjutalmat. :D
2012. jan. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
olvastam egy ilyen tanuló után, aztán diplomás munkanélküli lett.
2012. jan. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!