Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért tör rám az az érzés,...

Miért tör rám az az érzés, hogy nem fognak felvenni majd, az egyetemre abban, az évben mikor felvételizek?

Figyelt kérdés
2010. aug. 6. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha ilyen Corvinusra és társaira pályázol, akkor előfordulhat:)

Amúgy nem kell ezen még parázni. Tanulj szorgalmasan, az meghozza az önbizalmad:)

2010. aug. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amikor én álltam felvételi előtt, akkor az osztályfőnököm azt mondta, hogy első helyen az álmodat jelöld meg, második helyen egy reális lehetőséget, harmadik helyen pedig egy olyant, ahová biztosan felvesznek. Ha ezt betartod, akkor biztos bejutsz valahová.
2010. aug. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, szerintem ez az érzés mindenkire rájön egyszer :)

Amúgy nekem is mondták, ezt az álom-reális-stb. sorrendet, de engem sosem érdekelt, mert az álom volt a cél, és elértem szerencsére

Szóval merj álmodni, és ne bizonytalanodj el!!

2010. aug. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Középiskolás koromba, az osztályfőnököm engem folyamatosan lenézett, azt mondta ne is álmodozzak egyetemről, nem voltam buta, nagyon eszes voltam,csak nagyon lusta. A drága ofimnak megmutattam hogy bekerülhetek oda ahova igazán szeretnék, ráhajtottam a tanulásra az utolsó éven, és az érettségin. Jelenleg egy egyetem 2 szakán vagyok hallgató, nem bölcsész karon, és nem is 2eseim vannak. Míg mások, akik egész középsuli alatt puskáztak, csaltak csak egy OKJ-ra járnak.

Tanulj szorgalmasan, és tényleg megfog nőni az önbizalmad! Tanulással bármit elérhetsz! :)

2010. aug. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Talán azért mert idióta vagy?
2010. aug. 7. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Akit valóban érdekel a felvételi, abban biztos, hogy legalább egyszer felvetődik ez a gondolat. Én is egy elég "álom" helyet jelöltem be elsőnek, nevezetesen a SOTE-t, és az érettségi, és ponthirdetés között időszakot végigizgultam. Szerencsére a sok tanulás, és a jó jegyek meghozták az eredményt, most fogok kezdeni :) Szóval tanulj, figyelj a jegyeidre, és az érettségidre (ne csak a felvételi tárgyakból), és a szorgalom meghozza a kívánt eredményt :)
2010. aug. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
ne csak a felvételi tárgyakból miért ne csak azokat figyeljem ha csak azokat nézik ugyis?
2010. aug. 27. 11:31
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem csak azokat nézik. Az összes érettségi tárgyat is nézik, illetve az össz érettségi átlagot. CSAK a felvételi tárgyak érettségijét a duplázás esetében nézik, viszont gyakran nagyon kockázatos, és jobb bebiztosítanod magad a jobb jegyekkel, hogyha valamelyik felvételi érettségid nem sikerül olyan jól, mint szeretnéd, akkor még mindig sokkal több pontod lesz, ha nem duplázol (nekem pl. a két felvételi tárgyam sikerült a legrosszabbul 85-85%-osak lettek, egyik emelt szinten, és nagy bajban lettem volna, ha dupláznom kellett volna).
2010. aug. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
én is úgy értettem hogy csak az 5 érettségi tárgyat érdemes tanulni mert az számít bele.
2010. aug. 27. 12:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!