Ha nemzetközi tanulmányok szakon végzek, hol helyezkedhetek el vele? És az anglisztikával?
Nemzetközi tanulmányokat sajnos nem tudom (de azt hiszem erre mondják sokan h himihumi szak, persze lehet vmivel keverem:D)
Az anglisztikával tolmács vagy nyelvtanár irányba szakosodhatsz úgy tudom:)
Nem kevered. Ez az. Hozzánk jogra sokan jönnek, akik a nemzetközi mellett csinálják és mind azt mondja, hogy:
1. Tök mást kapott mint amire számított
2. Semmit nem tanulnak, illetve mindenből csak egy kicsit. Mondjuk úgy, hogy megtanulod melyik könyvet kell előszedni, ha valamit tudni akarsz
3. semmire sem jó diploma, egyedül nem lesz elég
4. csak azért magas a ponthatár, mert felkapott és sokan jelentkeznek, nem azért mert olyan jó is
5. a corvinusokséké kifejezetten napközis csoport. A csoporttársam a jogról, másodikban elkezdte azt is és mondta, hogy ilyen vizsgák vannak, hogy a, b, c válasz, meg ha 2-300 oldalt tudni kell, akkor sírnak, hogy milyen sok az. És azt hogy ilyen napközis csoport nem csak ők tudják... Szóval a piacon ez nem fog jót jelenteni szerintem.
Inkább az anglisztikára voksolnék. Jól megtanulod a nyelvet választhatsz valami más szakot is mellé azt hiszem, és mehetsz tolmácsnak, tanárnak, fordítónak vagy ilyesmi, végszükség esetén, ha ki akarsz települni valahová legalább a nyelvvel nem lesz gond.
Én anglisztikás vagyok.
Azért választottam, mert rengeteg lehetőséget nyújt.
Lehetsz vele tolmács, fordító, idegenvezető, tanár (újabban, csak akkor, ha az MA-n angoltanár master-t veszel fel, és nem bölcsész MA-t, azzal uis. nem taníthatsz), de bármilyen cégnél gyakorlatilag bármi.
Ha jól tudod a nyelvet, az nagy kincs!
És ha egy ütőképes szakot választasz mellé, akkor az a legjobb. Szerintem jó egy extrémebb nyelv, azzal sokat lehet bukni, de nyerni is! És ha buknád, még mindig ott van az angol, a tudásod meg a tiéd, bármikor lehet hasznosítani!
Az előző válaszoló vagyok.
Elfelejtettem írni, hogy a második válaszoló által leírt dolgok jellemzőek nálunk, a szegedi egyetemen is. Felkapott, de nem azt jelenti, hogy tudod használni.
Egyébként itt (de gondolom más egyetemen is) nagyon nehéz az angol, azért, mert nem tanítanak, a tanárok szerint már úgy kell odamenni, hogy tudsz. Kőkemény alapvizsgánk van, szórja a népet, a nyelvi szakok tényleg húzósak.
De emiatt ne aggódj, először kerülj be, aztán megoldod a dolgokat:)
köszönöm a válaszokat!
az utolsó válaszírónak: ezt kissé lenézőnek éreztem, én 19 éves fejjel nem tudom még mit szeretnék, de nem hiszem, hogy ez feltétlenül elítélendő!
úgy tudom a nemzetközi tanulmányokkal elsősorban az EU-s intézményekben lehet elhelyezkedni, nem tudom igaz-e...
"úgy tudom a nemzetközi tanulmányokkal elsősorban az EU-s intézményekben lehet elhelyezkedni"
Az attól függ, milyen szakirányt választ az ember. Nálunk van EU és Külkapcsolatok - én az utóbbira járok. Sok támadás éri ezt a szakot - részben jogosan, részben nem. Tényleg sok a léhűtő (de, hát hol nem).
A kritikák ellenére én merem ajánlani, igaz nekem konkrét célom volt ez a szak. Külföldi munkavállaláshoz kiváló alap - igaz csak a master képzéssel együtt lehet bármit is elérni. A nyelvtudás az alap ide, viszont szerintem 3 nyelv már elég, azzal már lehet valamit kezdeni. Igen széles látókört ad - ezt külön szeretem benne, ami nemzetközi porondon nem egy hátrány.
Munkavállalás. Nekem pozitív visszhangom van erről, mert már nyertem el vele munkát, és közrejátszott a szak is. Igaz, ambiciózusnak is kell lenni, anélkül manapság nem sokra lehet menni.
Én elvégeztem Nemzetközi Tanulmányok BA-t szakot (ebből Mastert soha nem csinálnék), és ebben is van pár kategória:
- Akik büféznek, léhűtenek, azt se tudják hol van pl. Kamerun
- Akik komolyan is veszik és tovább akarnak tanulni
Ha sikerül jó nyelvtudást szerezned akkor jó lehet a papírka, én pl. tervezem, hogy külföldi egyetemen tanuljak tovább Mastert úgy meg már hasznos lehet.
De ha kettő közül akarsz választani, Anglisztikát javaslom, az NT nem elég önmagában sajnos más szakma is kell mellé..én is másba kezdtem bele..ha mindenképp meg akarod csinálni akkor levelezőn is menne sztem. Az Anglisztikán faintosan megtanítanak angolul, NT-n csak akkor tanulsz nyelvet ha magad teszed, a nyelvoktatás vacak.
Én személy szerint nemzetközi tanulmányok szakos vagyok az SZTE-n, kedvesem ugyanitt végezte az anglisztikát. Leírom a mi tapasztalatainkat, bár nekem a munkavállalás terén nincsen még, hiszen még nem fejeztem be a BA-t sem.
A nemzetközis képzés valóban nem olyan nehéz, mint például az orvosi lenne, de átfogó ismereteket ad, erős általános műveltséget. A csoport jó része megállná a helyét bármelyik másik szakon is, pont ugyanannyi léhűtő van itt is, mint a többi képzésben. Nem gondolom, hogy azért kéne lenézni az egész szakot, mert nem konkrétan jogász/történész stb lesz belőlünk. Anglisztikán is gondolkoztam anno, mikor a felvételi jelentkezést beadtam, de végül azt elvetettem. Nyelvtudást (ha nem is teljesen olyan szinten) lehet szerezni anglisztika nélkül is. Ide a legtöbben eleve minimum két középfokú nyelvvizsgával jelentkeztek, azt meg nem nehéz magasabb szintre emelni. A kedvesem tökéletesen tud angolul, de az anglisztika BA diplomájával ugyanúgy nem tud elhelyezkedni, teljesen más munkakörben dolgozik. Neki egyáltalán nem volt nehéz elvégezni azt a szakot, semmivel sem tanult többet, mint én. De szerintem akármilyen szakon van az ember, valamilyen MA képzés nélkül nincs sok esélye a képzettségének megfelelő munkához jutni (ebben az országban).
Abban igaza volt az egyik válaszadónak, hogy a döntésképtelenség belejátszik abba, hogy ennyien jelentkeznek ide, de én pont ezért választottam a nemzetközi tanulmányokat, mert nem akartam csak nyelvet (meg az ahhoz kapcsolódó unalmas angol és amerikai történelmet-irodalmat) tanulni 3 évig.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!