Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Igaz az hogy Romániában...

Igaz az hogy Romániában 5–nél nagyobb jegyeket kapnak? És ha igen akkor nekünk miért nem lehet?

Figyelt kérdés
2012. jan. 5. 11:49
 1/5 A kérdező kommentje:
Csak mert számit a tanulásban?
2012. jan. 5. 12:06
 2/5 anonim ***** válasza:
Igy van, 1-tol 10-ig van az osztalyzas, ahogy az eszaki orszagokban is. Sokkal aranyaltabb kepet ad, es valoban a tudast mutatja, ezt szakertok is igazoltak.
2012. jan. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tehat pl. a 9-es az ott jobb,mint itt a negyes,ha atvaltjak(ezert buknak altalaban pontokat atvaltas soran,mint pl. en is,aki innen megy kulfoldre tanulni), viszont itt negyes miatt mar sokan sirnak, mert ugye 1 pont es olyan nagy kulonbseget ad. Egy magyarnak nehez megertenie,mert a 9-est a negyessel azonositja,pedig nem. En eszaki orszagban tanulok,most sikerult nekem is felfogni,amig itthon voltam,en is igy azonositottam. Kevesebb a stressz,es tanulokozpontubb,egyszeruen mas ez a szemlelet. Nem buntet!
2012. jan. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk meg vannak a féljegyek mint pl a "négyötöd" vagy a "hármasalá". De a legreprezentatívabb még mindig a 100%-os osztályzás.
2012. jan. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Harmas ala es negyotod nem kerul a bizonyitvanyba,csak jelkepes jelentese van,es azt se hasznalja minden tanar,magyarul nincs kozpontilag megszabva es ez hiba. Ezert gyakorlatilag mindegy,hoyg van vagy sem,sot inkabb ne lenne,mert csak felrevezeto. Kapsz egy otos alat,es az evvegidben pedig mar egy otos szerepel,holott lehet epp,hogy eros negyesnek is tulzas lenne.
2012. jan. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!