Miért tanítanak ennyi fölösleget az iskolákban, amiknek jó részét sosem fogja hasznosítani az ember?
Nem tudom, de nekem is tele van vele a f*szom.
Miért kellene nekem nyelvtant meg irodalmat tanulni, ha mondjuk mérnök akarok lenni?
Kitalálom,max 16 vagy és úgy érzed a világon mindet jobban tudsz másoknál.
Segítek akkor, azért kell ennyi "fölösleges" dolgot, megtanulnod, mert mindenkit más érdekel, valakit Petőfi, valakit a kémia. A nagy része amúgy az általános műveltség része, ebből láthatóan rád nem ragadt túl sok.
A lényeg: mindenből kaptok egy keveset, aztán lehet dönteni kit mi fogott meg jobban, de leginkább arra tanít meg, hogy ha akarod, ha nem, sok sz*rt kell emebernek élete során lenyelnie.
Nagyon jó kérdés, ezen már én is sokat gondolkodtam. Szerintem egyszer egy nagykutya kitalálta, hogy a magyar ember az államtól függjön és ne lehessen önálló. (Persze vannak emberek, akik így is megtudják találni a kiskapukat és meggazdagodnak.
Szóval képzeld el, mi lenne, ha mindenki megtanulná, hogyan gazdálkodjon, hogy legyen saját földje, amit bevet, learat és háziállatot tart, amiből megtermeli a családjának a kenyeret, tejterméket, húst, nem beszélve a szél energia befogásáról, képzeld el, mindenkinek lenne szélmalma. Mondjuk ezt tanulnánk az iskolában, hogy hogy építsünk szélmalmot és hogy csináljunk az energiából áramot, amit aztán bevezetünk a házunkba, vagy hogyan fúrjunk kutat, vagy építsünk házat stb stb. Micsoda utópia mi?:()). Az államnak nem lenne bevétele. Nem függnénk senkitől. Nem érdeke az államnak, hogy olyat tanuljunk, amiből neki érdeke ne származna...
Én úgy gondolom, hogy ezek az alapműveltség részéhez tartoznak. De! Biztos, hogy nem ilyen magas szinteken kéne oktatni, mint most. Épp ma beszéltük szüleimmel, hogy pl a kémiát is úgy adják le, hogy tele elmélettel, de arra bezzeg már nem tanítanak meg, hogy otthon a háztartásban milyen vegyszert mivel ne kombináljak. És ezek szerintem azért fontosabbak, mint a szerves kémiában a nevezéktan pl.
Az irodalommal és a nyelvtannal is ugyanígy vagyok. Én mondjuk nagyon szerettem a magyart és jó is voltam belőle, de nem hinném, hogy orvosként több fizut fogok kapni, csak azért mert éppenséggel tudom, hogy hol született Ady. Ezeket a szinteket kicsit le kéne redukálni és nem kellene ennyire vér komolyan venni. Matematika ... hát vele elfogult vagyok, mert mindig is utáltam :D de ami viszont ettől független, hogy pl a térgeometriát becsületesen megtanultam, mert tudtam, hogy a való életben hol tudnám hasznosítani. De pl ilyenek, hogy függvények? Minek? Hol használom? Nem készülök matematikusnak, miért kell megtanulnom alkalmazni? Aki matematikus akar lenni az vegye fel fakultációként a plusz matekot, de ne engem terheljenek ilyenekkel :D
De krva unalmas már, hogy mindenki ezt kérdezgeti. Azért, mert a tanulás fejleszti a felfogóképességed, szélesíti a látóköröd, és csökkenti annak az esélyét, hogy az orrodnál fogva vezessenek.
De személyszerint leszarom, ne tanuljál, legalább kevesebb versenytárs lesz a piacon.
Kedves 6-os válaszoló!
Egyrészt nem csináltam mártírt magamból, másrészt pont azért nincs értelme ennyi mindent leadni, amit te is leírtál : hiszen elfelejtetted. Engem csak az zavar, hogy nincs elég lehetőség, hogy azt tanuljam, ami ténylegesen érint engem a jövőben. Felvehetek két fakultációt és pont. Na most nekem a 2 faktot kapásból kilőtte a biosz és a kémia. De mi van akkor, ha én sz@r angol tanárt kaptam és az érettségi teljesítéséhez jó lett volna abból is fakultálni? Vagy ugyanez mondjuk matekból? Tehát ezen kéne változtatni. Gimiben az ember már tényleg csak azokat a tárgyakat tanulja, ami érinti a jövőben és ne filozófiát meg matekot ilyen szinteken. Akit érdekel az úgy is felveszi plusz órába.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!