Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Viszagidőszakra hogyan készült...

Viszagidőszakra hogyan készültök fel?

Figyelt kérdés

Elég sok vizsgám lesz (10) és ez az első vizsgaidőszakom. Arra már rájöttem, hogy nem szabad ellazsálni, bár szorgalmi időszakban "békén hagynak" miket, így kicsit én is beleestem ebbe a csapdába :(


Elsősorban azoknak a tanácsára lennék kíváncsi, akik jó eredménnyel végzik az egyetemet: Hogy néz ki egy vizsgaidőszakotok? Milyen technikával tanultok, tudtok valamit tanácsolni az eredményes készüléshez?


Köszönöm előre is a válaszolóknak!


2011. dec. 9. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:
36%
Mindenkinek más módszer válik be. Neked kell rájönnöd, hogy neked mi a legjobb.
2011. dec. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem volt már, hogy szintén ennyi vizsgám volt, 11 volt a legtöbb, és én szorgalmi időszakban sosem tanultam túlzottan, mert nehéz úgy, hogy nem vagy rákényszerülve.


Én mindig úgy veszem fel a vizsgáimat, hogy legyen közte elég idő, és igazából nincs nagy titok, csak tanulok.

Én nem vagyok egyszerűen képes arra, hogy egyszerre két vizsgára készüljek, ezért nem csinálok olyat, ha megvan rá a lehetőségem, hogy egy napra kettőt veszek fel, vagy egymást követő napra két vizsgát...

Pl. úgy szoktam, hogy felveszek egyet hétfőre, meg egyet csütörtökre, a hétfőire tanulok mondjuk péntek, szombat, vasárnap, meg hétfőn, ha délután van, a csütörtökire meg hétfőn, kedden és szerdán...


Persze vannak könnyebb vizsgák, amikre egy nap alatt is simán fel lehet készülni, azt neked kell tudnod, hogy melyik tárgy mennyi időt vesz igénybe, mert olyan is lehet, hogy akár 1 hetet is kell hagynod, olyankor meg nem érdemes egy héten kettőből menni, max. akkor ha nagyon könnyű a másik...


Egyébként az is változó, hogy a nehéz vagy a könnyű vizsgákkal kezd valaki.

Az is igaz, hogy jobb túlesni rajta, szóval megéri korai időpontra felvenni a nehezeket, de ha nem tudtál rá készülni, akkor meg felesleges...


Meg azért az is igaz, hogy az 1. időpontban általában könnyebb a feladatsor, ha meg szóbeli, akkor rendesebbek a tanárok (én épp ezért 1. vizsgahéten most 3 vizsgát is felvettem...)


Szóval hajrá!

De csak először tűnik ijesztőnek, aztán belejössz :)

2011. dec. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
mindig csak egy vizsgára készülök, először a nehezeket csinálom meg, mert nálunk az első vizsgák a könnyebbek.
2011. dec. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én igyekszem kiegyensúlyozni az időpontokat, hogy legyen idő tanulni, illetve elszórva van könnyebb, nehezebb is.

+ Mindenképpen érdemes hagyni a végére 1-2 hetet üresen, ugyanis ha nem jönne össze egy vizsga, akkor UV-ra is kell idő felkészülni!

2011. dec. 10. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Először is, nem esem abba a csapdába, hogy a szorgalmi időszakban legalább hétvégén nem nézem át a heti anyagot, de szaktól függően akár naponta is fölé kell ülnöd, beadandó, laborra beugró, stb...


Én úgy gondolom, hogy a szorgalmi időszakban alapozod meg a vizsgaidőszakot. Fontos, hogy minden előadásra bejárj, jegyzetelj és heti rendszerességgel tanulj minimum.


Ha ezt nem teszed, akkor sokkal nehezebb lesz a dolgod vizsgaidőszakban.


Érdemes a nehezebb vizsgákkal kezdeni, mert ha sikerül, a igen jó érzés, ha pedig nem, még bőven marad idő utóvizsgázni. Lehetőség szerint egyszerre egy vizsgára készülj, és 2-4 napot hagyj a vizsgák között. Persze szaktól, egyéntől, és a szorgalmi időszak eltöltésének mikéntjétől ez az intervallum változhat. A vizsga után aznap már ne tanulj, fújd ki magad. Másnap folytathatod a felkészülést.


Az egyszerűbb, kevésbé szívatós tárgyakat csináld utoljára, mert kevesebb az esélye, hogy megbuksz illetve vizsgaidőszak vége felé már nem biztos, hogy újra el tudsz menni.


Az én technikám, hogy átállok éjszakai üzemmódra, amikor csend van és senki sem zavar, a társaság meg pláne nem tud elcsábítani, ugyanis épeszű ember alszik olyan tájt. :) Némi kávéval vagy energiaitallal a számolások vagy a könyv fölé ülök (most épp szünetet tartok) és tanulok.

2011. dec. 10. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!