Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Első éves ÁOK-sok, Ti hogyan...

Első éves ÁOK-sok, Ti hogyan készültök az első vizsgaidőszakra?

Figyelt kérdés
2011. dec. 3. 11:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Sehogyan, fotografikus memóriám van. Egyszer elolvasom annyi elég.
2011. dec. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Na persze...
2011. dec. 3. 11:59
 3/13 anonim ***** válasza:

Én úgy hogy tanulok!:D

Bocs de ez egy kicsit vicces kérdés, mert hát hogy lehet máshogy készülni egy vizsgára?:)Vagy a tanulási módszert kérdezted?

2011. dec. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
igen, tanulási módszert kérdezem :S bocsi, rosszul tettem fel a kérdést
2011. dec. 3. 19:59
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Másodikos ÁOKosként nekem eddig az vált be,hogy beosztottam előre melyik nap mennyit tanulok,hagytam időt az ismétlésre.Azzal számolj,h amivel nem foglalkoztál évközben,az sokkal nehezebb,arra több idő kell.Ami viszont szerintem nagyon fontos vizsgaidőszakban,hogy ne hagyd magad felidegesíteni az XY mindenkit megbuktat,Z-nél csak a fiúk mennek át típusú pletykákkal.Nagyon rossz érzés,amikor valaki beijeszti az embert előre,és ez sajnos nálunk gyakori.ne halaszd el a vizsgáidat semmiképp,és ne foglalkozz azzal,hogy ki mit mond,az a lényeg h te mit tudsz:)Hova jársz?Sok sikert:)
2011. dec. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi! SOTE
2011. dec. 4. 14:24
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Úgyis megbuksz!
2011. dec. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Bár nem elsőéves vagyok már, de azért talán tudok hasznos dolgokat tanácsolni:)


Az első dolog, hogy meg kell találnod a neked legjobb tanulási módszert. Az emberek különbözőek, mindenki máshogy tud eredményesen tanulni.

Valaki elmegy a könyvtárba, mert ott nem zavarja senki, nincs facebook, gyakorikérdések, csak a tanulnivaló.

Valaki inkább az otthoni környezetben tud tanulni. Én is ilyen vagyok, én pont, hogy a könyvtárban nem tudok koncentrálni.

Olyan is van, aki beül vhová és egy kávé mellett tanul:)


Azt is neked kell kitapasztalni, hogy mi a legjobb módszer számodra.

Én elolvasok egy részt, értelmezem, majd megpróbálom hangosan felmondani. Ha nem megy, akkor újraolvasom, ismét felmondom.

Ha rövidebb az anyag, akkor lehet jegyzetelni. A nehezebb dolgokhoz lehet ábrákat, rajzokat, rövid vázlatokat írni.

Sokan szövegkiemelőznek, mert ha színekkel kicsit különszeded az infókat, akkor jobban át lehet tekinteni, jobban fel lehet idézni. Valaki teleragasztgatja a könyvét kis post-itekkel és azokra ír rövid vázlatokat.


Ami nekem nagyon sokat segít, és szerintem baromi hasznos dolog, az a fehértábla. Főként olyan tárgyaknál jó, ahol fontos, hogy le tudd rajzolni a dolgokat. Pl. biokémiából képlettanulásra tökéletes. Nm pazarolsz egy rakás lapot, csk írsz rá és letörlöd. Pár ezer forintért lehet kapni A/3-as méretűt:)

Ezen kívül olyat is szoktam, hogy mikor olvasom az anyagot, akkor címszavakat felírok a táblára és utána az segít a felmondásban:)

Vagy ha pl. olyat tanulok, amiben rengeteg alpont meg alalpont van, akkor egy áttekintő ábrát rajzolok fel, és úgy jobban tudom követni, hogy hol is tartok.


Azt is ki kell tapasztalni, hogy melyik időpont a legjobb a tanulásra. Én kb. 8-kor kelek és kisebb szünetekkel délután 5-6-ig tanulok. Este így van időm egy kis kikapcsolódásra és aludni is tudok eleget.

De van olyan, aki inkább szunyál délig és este tanul.

Vki meg pont, hogy hajnalban a legfogékonyabb a tanulnivaló iránt:)


De az fontos, hogy mindig pihend ki magad. Ha napi 3-5 órát alszol, akkor csak az lesz az eredménye, hogy minden egyes nap egyre fáradtabb leszel és még annyira se tudsz koncentrálni.


Valaki szereti megtervezni előre, hogy melyik nap mit tanul meg, kijelöl magának x tételt. Ez sokaknál be is válik, nekem nem:D

Mindig az a vége, hogy elcsúszok, bepánikolok, újratervezem, akkor azt sem tudom tartani és a végén már tiszta ideg vagyok, hogy nem tudom befejezni:D


Olyan is van, aki váltogatja a tanulnivalót. Egy kis anatómia, egy kis fizika, egy kis ezaz. Nekem jobban bejön az, ha egyszerre egy dologra koncentrálok. Ráhangolódik egy tárgyra, és akkor vizsgáig azt tanulom.


Vizsgát tologatni pedig csak nagyon nagyon kivételes esetben szabad, de jobb, ha inkább soha nem tologatod:D Mert akkor a vége az lesz, hogy egyet tologatsz, a többire meg nem marad időd. Garantált szopás, elhiheted:)


Ha vmiből megbuksz, akkor nem szabad összetörni és 3 napig keseregni rajta. Ha úgy gondolod, hogy nem a te hibád volt, mert tisztességesen megtanultad, akkor menj el a következő időpontra és tudd le a vizsgát.

Ha viszont saját hibából nem jött össze a vizsga, tehát a tudásod nem volt megfelelő akkor jobb, ha félreteszed azt az anyagot, tanulsz a következő tárgyra, és mindennek a végén visszatérsz újra arra, amiből megbuktál. Addig lehet, hogy kicsit ülepedik is, jobban összeáll a fejedben.


Ha minden kötél szakad, és sikeresen elcseszted a vizsgaidőszakod, akkor állíts fel fontossági sorrendet. Azokat a tárgyakat csináld meg mindenképpen, amik nélkül nem tudsz továbbmenni.


A vizsgaidőszakot próbáld meg normálisan beosztani. Én mindig úgy csinálom, hogy ha lehet, akkor az utolsó vizsgahétre már nem teszek vizsgát. Így ha megbukok, akkor az UV héten kívül van még egy hetem. Persze ez nem mindig megoldható, de azért legtöbbször igyekszem magam ehhez tartani.


Abban pedig maximálisan egyetértek az egyik válaszadóval, hogy ne hallgass a károgásra. Csak kikészülsz tőle, és ált. a fele sem igaz.

Én két éven keresztül hallgattam, hogy az egyik tanár mekkora óriási szemétláda, mindenkit megbuktat, főleg a lányokat (lány vagyok:D), és ha vki hozzákerül, akkor rettegjen.

Hát persze anat szigorlaton kihez máshoz kerülhettem volna:D Mikor megtudtam, tisztára bepánikoltam. És mi lett a vége? A nő olyan kedves volt, majd leestem a székről. Kenyérre lehetett volna kenni. Egyáltalán nem volt szemét, nem alázott meg, ha vmi nem ment, akkor sem üvöltötte le a fejem és jó jegyet kaptam:)

Persze lehet hinni, hogy csak nekem volt vele mázlim, mert épp jó napja volt, de másoktól is hasonló jókat hallottam.


Jah és ne felejts el néha tanulás közben pihenőt tartani:)


Sok sikert!!

2011. dec. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :-)
2011. dec. 16. 16:17
 10/13 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit, remélem sikerül vmit hasznosítani a tanácsaimból:)
2011. dec. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!