Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Egyszerűen nem...

Mit csináljak? Egyszerűen nem motivál semmi.

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy eddig viszonylag jó tanuló voltam gimnáziumban, kb. négyes átlaggal. Idén azonban nagyon leromlottak a jegyeim, ilyen kettes-hármasra és a tanárok se csípnek nagyon emiatt. Mindig elhatározom, hogy na mostantól tanulok, de aztán nincs hozzá erőm, és ha mégis tanulok, akkor sem biztos, hogy elérek valamit, mert a tanárok már elkönyveltek rossz tanulónak. Ilyenkor mit lehet tenni? 16L
2011. nov. 27. 18:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem majdnem minden diáknak van egy ilyen periódus az életében, hogy eltűnik a motiváció, elfelejti, hogy miért is tanul valójában. De, ha eddig jó tanuló voltál, akkor szerintem nem írtak le a tanárok, mert csak mostanában nem megy annyira a dolog. Csinálsz a sulin kívül valami mást? Úgy értem van olyan dolog, mondjuk sport, zene stb amivel nagyon szívesen foglalkozol, ergo van miért felkelned minden reggel? Mert szerintem ez sem mind1.


Az az igazság, nem tudom hányadikos vagy (esetleg 10-es?), de én mikor gimi 2. évét toltam teljesen elhagytam mindent. Akkor még nem foglalkoztam az érettségivel, nyelvvizsgával, felvételivel. És így utólag nagyon bánom. Lényegében 10-ben kell eldönteni, hogy miből fakultálsz majd később és a fakultáció az, amit tovább viszel később. Ezért sem jó, hogy elhagyd magad, mert nem tudod majd eldönteni, hogy mik legyenek azok a tárgyak, amelyeket emeltebb szinteken szeretnél tanulni, hiszen nem túl jók a jegyeid. Legyen akkor ez a célod. Ha nem más, legalább 2 tárgyra nagyon koncentrálj rá, ami szimpatikus, hogy később tudj mit továbbvinni és ne legyen emiatt hátrányod.

2011. nov. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, tizedikes vagyok, és sajnos iskolán kívül sem csinálok semmit. Úgy mint a tanuláshoz, semmi máshoz sincs kedvem, valahogy nem keltik fel az érdeklődésemet. De megpróbálom összeszedni magam, tudom, hogy fontos lenne. Köszönöm a választ. :)
2011. nov. 28. 22:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!