Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Jól tanulok, de a...

Mit tegyek? Jól tanulok, de a matek egyszerűen nem megy.

Figyelt kérdés
Eddig csak egyesem van belőle, minden másból 4-es, 5-ös vagyok. Járok különórára, de a különtanár azt mondta, hogy olyan anyagokat veszünk, amit nem is kéne, max. emelt érettségire. Tudom, nem kell mindent a tanárra fogni, de mégis...Az évfolyamtársaim sem tanulnak ilyeneket. Az osztályban a 4-es a legjobb jegy, de az is csak nagyon kevés embernek. Különórán megértem a dolgokat nagyjából, de órára mintha megint teljesen üres lenne a fejem. Mit tegyek? Nagyon félek, hogy megbukok.
2011. nov. 7. 19:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát először is félni nem kell. Féljen az, akinek nem működik a tanítási módszere. A bukás neki ciki elsősorban, meg gondolom a suli sem érdekelt benne. Úgy hogy ha egyébként jó tanuló vagy, kizárt dolog, hogy matekből megbuktassanak.


Lehet probléma a tanár módszerével és személyiségével, meg valamennyire veled is. Nem lehet, hogy te is túlzottan bebeszéled magadnak, hogy nem megy a matek? Ha egyébként értelmes vagy, biztos menni kell, csak kiépíthettél magadban egy gátat. Lazulj fel, ne egy kudarcteli, félelmetes mumust láss benne, hanem azt ami valójában, egy szép, kellemes, logikus érdekességet! Olyan persze van, hogy ezen a téren ügyetlenebb vagy, nem ismersz fel első látásra bizonyos összefüggéseket, de biztos, hogy ebben is tudsz sikereket elérni, új, érdekes dolgokat felfedezni.

2011. nov. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!