Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nehéz letenni a B (autó)...

Nehéz letenni a B (autó) kategóriás jogsit? Van olyan nehéz mint az érettségi? Mi van ha tanulok de akkor is megbukok, mert egyszerűen nem értem vagy nincs érzékem hozzá?

Figyelt kérdés
2009. júl. 2. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Van tesztkönyv, és KRESZ CD, amin ugyanolyan program van, mint amin vizsgázni fogsz. Én kétszer végigcsináltam az összes kérdést, és vizsgasorokat is gyakoroltam, és az elméleti vizsgám hiba nélkül sikerült. Tehát nem az a lényeg, hogy mennyit tanulsz, hanem az, hogy mennyit gyakorolsz. Amúgy az érettségivel össze sem hasonlítható. Az eü vizsgára úgyis felkészítenek a tanfolyamon (jó, azért egy kicsit tanulni is kell rá). A gyakorlati vizsgák pedig csak rajtad múlnak.
2009. júl. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előzővel: a Kreszt tankönyvből, illetve teszt-CD-vel tudod megtanulni, nem nagy anyag, de szó szerint meg kell tanulni a dolgokat, mert néha egyetlen szón is meg lehet bukni.

A gyakorlati vizsgák csak rajtad múlnak. Az autóvezetés nem csak tanulás, hanem készség kérdése is: valakinek jobban megy, gyorsabban tanul, van, akinek nehezebben megy. Jó, ha van némi műszaki érzéked, illetve ha már a tanfolyam előtt figyeled, hogyan parkolnak, hogyan váltanak az emberek. Ezzel megkönnyítheted a dolgot.

Sajnos előfordulhat, hogy minden igyekezeted ellenére is megbuksz egyszer-kétszer, ezt nem szabad a szívedre venni: van, hogy a vizsgáztató szemét, van, hogy rajtad kívülálló okok miatt buksz meg (pl. nagy forgalomban, ha valaki kiugrik eléd, satöbbi). Sajnos előfordulhat, hogy más hülyék helyett is neked kell okosnak lenned. Szükség van még a sikerhez gyors reflexekre, mert néha csak fél másodpercen múlik emberek élete... Többet majd az oktatód tud mondani a témáról.

2009. júl. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
A KRESZ része a nem nehéz, az könnyebb, mint egy érettségi jóval:) A rutin még az kb egy szinten van, de a forgalmi része már szivatósabb, mint egy érettségi, ha azt nézzük, hogy hibázhatsz 10-et vagy kifogsz egy sz@r vizsgabiztost, aki buktatni akar. Forgalmin könnyebb megbukni, mint egy érettségin, ha lehet így összehasonlítani.
2009. júl. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
35%
Hiába tanulsz könnyen, ha nincs hozzá érzéked.
2009. júl. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

jól írták az előzőek. Erre gyakorolni kell.

Engem majdnem azért húztak meg a forgalmi vizsgán anno, mert egy szembejövő vw-s látta hogy kanyarodni akarok, és tanulóautóval vagyok, rámvillantott, elengedett, az oktatóm kitette a kezét, megköszönte. A vizsgabiztos pedig a vizsga végén azt mondta hogy türelmetlen vagyok és elé kanyarodtam.

2009. júl. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A kettőt nem lehet összehasonlítani. A jogosítvány megszerzésével felelősség fog terhelni. Elsősorban a saját biztonságod, az életed, de legalább ugyanennyire a közlekedés más résztvevői iránt is felelősséggel tartozol. Ha nem lesz hozzá érzéked, akkor több időt szánj rá, de semmiképp ne arra pedálozz, hogy hátha szerencséd lesz, és jó szituációkat fogsz ki a vizsgán, vagy jófej vizsgabiztost. Áldozz rá inkább több pénzt, ha nem megy, vegyél pótórákat, és meglesz az eredménye. De mindig arra gondolj, hogy ha autóba ülsz, életekért felelsz!
2009. júl. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!