Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem vagyok öreg a tanuláshoz/ö...

Nem vagyok öreg a tanuláshoz/önmegvalósításhoz?

Figyelt kérdés
Lassan 30 éves leszek és most kezdek egy iskolát - szak miatt, amihez kedvem is lenne. Ez nem késő már?:S
2011. nov. 17. 17:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Sose késő. Milyen szakról lenne szó? Egyáltalán milyen szintű képzés? (OKJ, felfőfokú szk., egyetem?)
2011. nov. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Van aki nyugdíjas korában iratkozik iskolába. Ne legyél kishitű, bízz magadban!
2011. nov. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Amikor elolvastam a kérdést, azt hittem egy 60 éves ír, de 30?? Nem hinném, hogy akármihez is öreg lennél, gondolj bele, kb. a harmada telt csak még el az életednek, nem hiszem, hogy jó döntés lenne, ha a maradék 2/3-ot úgy élnéd le, hogy úgy érzed, hogy nem valósítottad meg önmagadat, vagy legalábbis nem adtad meg magadnak az esélyt arra, hogy azt csináld, amit szeret.
2011. nov. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Szerintem sosem késő változtatni, vagy elkezdeni valami mást. Csináld, ha kedved van hozzá. Egyébként levelező szakokon rengeteg 30 és 40 éves van.
2011. nov. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Újságírás, média (rádió) érdekelne elsősorban! Csak elszomorodok amikor a hozzám hasonló korúaknak 2-3 munkája van ezen pályán, s szakma mellett már (van aki) a második diplomáját ostromolja! Igaz kishitű vagyok, későn érő típus is, s az önbizalmam sincs a helyén, de tudom, hogy ezt szeretném. Csak családi és egészségügyi problémáim miatt eddig nem tehettem meg, hogy tanuljak. Jelenleg OKJ-s képzésre járok.

Szóval azt mondjátok, nem maradtam le semmiről?

2011. nov. 21. 17:44
 6/8 anonim ***** válasza:
Vágj bele és valósítsd meg az álmaid!
2011. nov. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Vree ***** válasza:
Én is azt hittem hogy 60 éves lesz a pasas xD Élethosszig tartó tanulás mond valamit? Senki se te se más nem engedheti meg magának hogy kihagyjon egy lehetőséget hogy szakmát tanuljon amíg még munkaképes. Lehet hogy egy pár dologról lecsúsztál. Mások meg majd ezután fognak, mert elbocsájtják őket, mert új szakmát kell tanulniuk, mert megházasodnak/gyereket szülnek stb. Ez nem olyan versenyfutás amit egyenes pályán futnak. De harminc évesen kihagytál mit, tíz évet, és van még mennyi, harminc-negyven éved? Harmincöt a nyugdíjig, de ahogy kinéz nem abból fogsz remélni ha még teljesítőképes vagy. De megélhetéstől függetlenül is, végre felnőttél, azt csinálsz amit akarsz, piszlicsáré pár év és már neki se akarsz kezdeni?
2012. ápr. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ahol én tanulok, ott az átlagéletkor 30 körül volt, mert sokan második diplomáért jöttek. Bőven voltak 40 feletti évfolyamtársaim is. A 30 nem egy rossz életkor. A szellemi terhelhetőség, a gyakorlati tapasztalat pont ideális ahhoz, hogy a magad számára a legtöbbet tudd kihozni (tudásban).

Én is 30 után mentem a második diplomámért és alig akartam elhinni, hogy anno 18 évesen mennyire keveset érthettem meg a tananyagokból. Úgy éreztem, hogy túl korai volt 18-23 éves koromban egyetemre járni. Nem is tudtam annyit megtanulni, mint a második alkalommal.

2012. ápr. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!