Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miből merítesz erőt a tanuláshoz?

Miből merítesz erőt a tanuláshoz?

Figyelt kérdés
Mindig is úúúútáltam tanulni, de idén eldöntöttem hogy jobban fogok teljesíteni a suliban. Eddig egész jól ment, viszont az utóbbi 2 hétben nagyon lazára vettem az egészet, mert meguntam, vagy feladtam vagy ahogy tetszik. Becsúszott 3 3-as alatti jegy, ami 1 jeggyel rontott az átlagomon. Közbe elkezdtem angolt is tanulni a Szamárpad nevű könyvből. Kb a 20. oldalnál járok, visszalapoztam az első oldalakra és kb az egészet elfelejtettem úgy ahogy van. Az ilyenek nekem annyira elveszik a kedvem az egésztől hogy valami hihetetlen. + amúgy is 8 éve tanulok angolt és semmit nem tudok, de ez így van az összes többi tantárgynál. Nem tudnám megmondani hogy mivel lettem okosabb a tavalyi tanévben. Amit megjegyeztem azt otthon tanultam szorgalomból szünetekben, hétvégén. De suli után még ahoz sincs kedvem. 2 év az érettségiig, rengeteget kellene tanulnom hogy felvegyenek valami értelmesebb helyre, de félek h nem fog összejönni.
2010. nov. 14. 22:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Addig lehet, hogy nem is fogsz tudni tanulni, amíg nem döntöd el, hogy mi akarsz lenni. Nálam is így volt. Nem voltam rossz tanuló, de elég szélsőséges jegyeim voltak. Ami érdekelt, azt megtanultam, amelyik tanárt szerettem, annál tanultam, amelyiket nem szerettem, annál a kettesre gyúrtam. 3,2 és 4,7 között volt az átlagom, attól függően, hogy milyen tanárokat kaptunk. :D

Aztán tavaly rájöttem, hogy orvos akarok lenni, de akkor már késő volt, mert kb. 6 hónap volt az érettségiig.

Leérettségiztem, négyes-ötösre, de az nem elég ugye orvosira.

Most itthon vagyok, járok magántanárokhoz, és falom a könyveket. :) Most is csak pihenek egy picit, azután megyek vissza tanulni. :D


Szóval nekem a célom hatalmas erőt ad. :)

És őszintén szólva várom, hogy 5 év múlva az osztálytalálkozón elmondhassam, hogy az orvosira járok. Kíváncsi leszek a tanáraim fejére. :D

2010. nov. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is kéne az erő:) Nekem sincs:( tavaly pedig nagyon szrogalmas voltam:S a sikerekből merítek erőt...annak tudok a legjobabn örülni,amiért megdolgoztam:)
2010. nov. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
anyuci csak akkor ad zsebpénzt, ha jók a jegyeim. :-D
2010. nov. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak akkor kapok ösztöndíjat, ha jók a vizsgáim, ha nem kapok ösztöndíjat, a szüleimtől kell kérnem, ami baromi szar érzés, szóval tanulok.
2010. nov. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!