Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mely szakokból van túlképzés?

Mely szakokból van túlképzés?

Figyelt kérdés
Én turizmus-vendéglátást "szeretnék" tanulni a BGF-en de szerintem feladom mivel azt hallottam iszonyú nagy a túlképzés.
2009. máj. 1. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem hallottam olyan szakról (a betegápolás és az orvosin kívül), amire nem mondták volna azt, hogy túlképzés van. Szerintem ez még az a kategória (főleg ha a BGF-en végzed), amiből ugyan van jópár, de ha kellően okosan intézed a dolgaid, lesz munkád. Ha tényleg ezt szeretnéd csinálni, akkor vágjál bele.
2009. máj. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2009. máj. 1. 19:58
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt könnyebb lenne leírni, hogy miből nincs túlképzés, de erre nem szabad adni. Felsőoktatásban nem csak azért kell résztvenni, mert az ott kapott diplomával fogsz tudni elhelyezkedni, számos más oka is van. Ha valaki nagyon akar valamit és tesz érte, akkor tud érvényesülni. Nézd, mindenből túlképzés van és te hiába választasz egy olyan szakot most, aminél nem ekkora a verseny, mert mire befejezed a sulit, valószínű, hogy az a szakma is telített lesz. Azt tanuld, ami neked tetszik és amivel azt gondolod, hogy szívesen foglalkoznál. Mást nem tehetsz, mert nem lehet kiszámolni, hogy 5-10 év múlva épp mire lesz kereslet.
2009. máj. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy gimis tanárom mondta mindig, hogy "szokjatok hozzá, hogy tíz év múlva olyan pozícióban fogtok dolgozni, ami ma még nem létezik". Én ezzel egyetértek, mert a piac évről évre, hónapról hónapra változik, és az egyetemek-főiskolák nem tudják ilyen gyorsan lereagálni a változásokat. Ha talpraesett vagy és meg vagy áldva némi alkalmazkodókészséggel, akkor nem kell majd félned a jövőben. Okosan válassz szakmát, olyat, amit tényleg hivatásodnak szeretnél tudni, és akkor nem lesz gond.
2009. máj. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
a mérnöki műszaki szakok az egyedüliek melyekre nagy szükség van - és nagy hiány - álláshirdetések nagy része mérnököt keres
2009. máj. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindenből túlképzés van úgyhogy felejtős ez a téma.Amúgy én is T-V-s vagyok csak a HJF-en:))

Azt mondják a BGF-en könnyebb a matek,mert ott egyben van a gyak és az elmélet.Nah nálunk nem és nem egy hanem 2 tételt kell leírnod teljesen:S

Ha olyanra akrsz menni ami nincs betelítve akkor válassz fizikai munkás képzést.De gondolom azt nem szeretnéd,pedig nem szégyen:DNekem is van Idegenvezetős szakmám:D

2009. máj. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló! - Te kezdesz is valamit az idegenvető szakmával? Ez nem állandó munka nem?

És hogy a kérdésre is válaszoljak, igen szinte mindenből túlképzés van. Úgyhogy ha ezzel kapcsolatos munkát szeretnél végezni, vannak terveid, akkor ne érdekeljen a túlképzés. Mellesleg sokféle tanfolyam közül is lehet válogatni pl OKJ képzés , ami egy turizmus diploma mellé is jól jöhet. Szerintem az önéletrajzban is többet dob 2 papír mint 1.. de lehet ezt csak én gondolom igy:D

2009. jún. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!