Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg közgazász túlképzés...

Tényleg közgazász túlképzés van? Corcinusos diplomával is?

Figyelt kérdés
Másod éves vagyok a Corvinus Gazdálkodás és Menedzsment szakon. Mennyire lesz nehéz (jó) munkát szereznem ha lediplomázom?
2011. febr. 6. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon... Rengeteg közgázos végez minden évben. Az igazán kiemelkedőkre hamar lecsapnak, azoknak tuti ajánlanak valamit, de a legtöbb csak nagyon nehezen tud megmaradni a tanult szakmájában.
2011. febr. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Az igaz hogy nagyon sok közgázos végez minden évben, csakhogy például a turizmus meg kereskedelm-marketing szakos is közgáz diplomát kap és a pénzügy-számviteles is. És nagy a kettő közti különbség a pénzügy javára természetesen.
2011. febr. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Minden álláshirdető portálon 70%-ban gazdász diplomával rendelkezőket keresnek! Nekem ne mondja senki, h Dunát lehet rekeszteni a közgazdász végzettséggel. Ajánlom figyelmetekbe, hogy hány szakmához kérnek gazdász diplomát:


[link]


A mérnöki diploma mellett ez az egyik legjobban megbecsült diploma ráadásul, illetve a szakok között (gazdálkodási menedzsment, pénzügy-számvitel, kereskedelem és marketing...stb) tananyagban csak 30% eltérés van, szóval álláshirdetéseknél nem csak azt adott pozíciót lehet betölteni, ami a végzettséged, hanem a többi területen is nagyon hasznos tud lenne. Pl gazdálkodási és menedzsment a pénzügy-számvitel területen.

Továbbá ha jól csinálod, nem csak munkád lesz miután végzel, de nagy eséllyel hamar (3-5 év) alatt vezetői pozícióba kerülhetsz. Illetve a Corvinusos diplomával szerintem még nagyobb esélyed van. :) Szóval csak nyugi ;)

2011. febr. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
29%
Nincs túlképzés. A "túlképzés van diplomásokból" egy mese, talán a jogászokra igaz, de a közgazdászokra biztosan nem.
2011. febr. 10. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
91%
szerintem is hülyeség a közgazdász túlképzés. először is, én alkalmazott közgazdaságtant tanulok corvinuson, és kb a 100 indulóból úgy 60-nak lesz diplomája. ez a szám szerintem nem mondható soknak. másodszor, én az ak szakot tekintem közgazdásznak, mint a neve is mutatja. sokan belekeverik a g-kart is, ami bár hasonló terület, de egyértelműen más képesítést ad. a marketing, a kereskedelem, menedzsment stb nem közgazdaságtan. belőlük tényleg több hallgató van, de nem ítélkezem, mert ki tudja, lehet több a munkahely is.
2011. febr. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!