Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mik az órai vázlatkészítés...

Mik az órai vázlatkészítés alapszabályai?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy gimnazista vagyok, és még nem igazán megy a vázlatkészítés... Eddig Mindössze annyi volt a módszerem, hogy kerek mondatokkal leírtam az órán elhangzott dolgok lényegét, az azonos szintű pontokat, fogalmakat szövegkiemelővel jelöltem. Mik a tanácsaitok, ti hogyan készítetek vázlatokat? Mennyire lehet (és esztétikus) egy mondatot rövidíteni, hogy érthető maradjon, és stilisztikailag is megállja a helyét a füzetben? Nagyon kíváncsi lennék mindenféle apróbb tanácsra, amit vázlatkészítéssel kapcsolatban tudtok javasolni! (Kifejezetten olyan tanárhoz kéne a formula, aki villámsebességgel mondja az anyagot...:) )
2011. okt. 15. 01:49
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor is érdemesebb rögtön megtanulni rendesen jegyzetelni. Az elején nehéz, meg van hogy nem a lényeget ragadja meg az ember, olyan rövidítéseket használ, amikre 3 hét múlva már nem emlékszik stb, de ezekre a hibákra az első dolgozatnál rájön és mindig tud rajtuk korrigálni.

Ha amint hazamegy átírja másik füzetbe, akkor még emlékszik mit mivel rövidített, ergo hozzászokik, hogy bármilyen hülye rövidítéseket is használ tudni fogja mi volt az... Én erre mondtam azt, hogy ezzel később megjárhatja, mert utána egyetemen ha valaki hülye rövidítéseket használ, sokszor másnap sem emlékszik, hogy tegnap mi volt pont azon az órán, nem hogy még újra írni van ideje az egészet nap mint nap ami már 20 oldalakban mérhető minimum. Ott meg ha elhasal egy zh-n a hiányos vagy nem érthető jegyzet miatt, az elég kellemetlen, míg így középiskolában egy dolgozat 3-ast, 4-est könnyebben kijavít. Ezért kezdjen inkább most kiforrni a stílusa, és ismerje fel a jegyzeteinek a hibáit most ilyen módon, mint később, amikor már (szerintem) jóval nagyobb tétje van a dolognak.

Persze ezt a kérdezőnek kell eldönteni nem nekünk. Én megértem és elfogadom az álláspontodat, viszont nem értek vele egyet, ha csak a saját példámat is nézem. Mi felvetettünk valamit, a kérdező meg majd eldönti neki mi a jó! :)

2011. okt. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!