Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hol kell/lehet újraérettségizni?

Hol kell/lehet újraérettségizni?

Figyelt kérdés

Tavaly érettségiztem, fel is vettek ahova akartam, tehát tanulói jogviszonyban vagyok(egyetemi hallgató). Jövőre szeretnék egyetemet váltani és ehhez két tárgyból kell érettségiznem.

Ezt az eredeti gimnáziumomban kell, vagy bármelyikben jelentkezhetek, vagy esetleg kiszabnak egy helyet?


2011. okt. 12. 12:58
 1/2 anonim ***** válasza:

A 3 általad vázolt lehetőség közül tulajdonképpen bármelyik játszik.

Jelentkezhetsz a volt sulidban, de akár egy bármelyik másikban is. Az iskolától függ, hogy elvállalnak-e. Ha nem akarsz magadtól iskolát választani, netalán valami szörnyű okból a volt iskoládban sem vállalnának el, akkor a területileg illetékes kormányhivatal is megszervezi kérésedre az érettségit, ilyenkor az általuk kijelölt iskolában érettségizel.

További infókat itt találhatsz: [link]

2011. okt. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

vagy hallgatói jogviszonyod van vagy tanulói jogviszonyod. Ne keverd, mert különbség van!!! Ha tanulóid van (pl ha egy OKJ-ra jársz), akkor ingyen érettségizhetsz újra, de ha hallgatói akkor nem.

Egyébként kérdésedre válaszolva elég, ha bemész a régi gimidbe és ott jelentkezel. Csak beszéld meg az ottani felelős tanárral ,hogy erre mikor van lehetőség meg hasonlók. De ha jól tudom az OH-n keresztül is lehet jelentkezni, akkor viszont beosztanak a hozzád legközelebb lévő intézménybe, ahol indítanak olyan érettségit, ami neked kell.

2011. okt. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!