Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha beiratkozom OKJ-s tanfolyam...

Teculya kérdése:

Ha beiratkozom OKJ-s tanfolyamra mehetek ingyen újraérettségizni ugyanazokból a tantárgyakból, amikből már leérettségiztem egyszer?

Figyelt kérdés
2011. aug. 31. 18:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Miért mehetnél?

Csak akkor ingyenes az érettségi (nem tudom h minden tárgyból vagy csak 1-ből, ha nappalira jársz és egy szakközépiskolában tartják az okj-t)

2011. aug. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az első érettségi ingyen van, utána ha javítani, vagy emeltezni vagy új tárgyból akarsz azért már fizetni kell, akkor is ha OKJ-ra mész.
2011. szept. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. De utánaérdeklődtem az Oktatási Hivatalnál. Először is ez az OKJ nappalis és szakiskolában van, tehát tanulói jogviszonyom van. És, hogy ne adjatok több téves választ :

Újraérettségizhetek (ha már van érettségi bizonyítványom), méghozzá ingyen,viszont ismétlő érettségit vagy szintemelő érettségit csak egyszer tehetek le ingyen. A továbbiakban tehát fizetnem kell.

Továbbá olvastam egy másik kérdésnél, hogy valaki azt kommentelte, hogy mindig a legutóbbi érettségieredményt számítják be. Ez nem igaz ! Ezt ne terjesszétek, mindig a jobbat számítják !

Köszöntem.

2011. szept. 1. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!