Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a szakasz felező merőleges?

Mi a szakasz felező merőleges?

Figyelt kérdés
Azt tudom h elfelezi a szakaszt de ezt h lehet szépen megfogalmazni...
2011. okt. 2. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Azon pontok halmaza, amelyek a szakasz két végpontjától egyenlő távolságra vannak.
2011. okt. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
ez nem pontos első! Azon pontok halmaza amely a szakasz 2 végpontjától egyenlő távolságra, merőlegesen metszi a szakaszt
2011. okt. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A szakasz két végpontját összekötö egyenesre állított meröleges, mely az egyenessel derékszöget alkotva metszik egymást és amelynek minden pontja azonos távolságra van A-tól és B-töl(szakasz végpontjai)
2011. okt. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Második: nem értem.

Diszkrét pontokra hogyan lehet állítani, hogy merőlegesen metszik a szakaszt?

2011. okt. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Na mind1, nem érkezett válasz, de amúgy tényleg nem pontos, mert kimaradt belőle az, hogy "Azon pontok halmaza a ->síkban<-,..."


Így szerintem most-már tényleg elég pontos és ebbe a definícióba nem szükséges semmilyen említést tenni a pontokat összekötő egyenes és az eredeti szakasz által bezárt 90°-os szögről, mert ez a definícióból következik.

2011. okt. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
de nem írtad oda hogy érintkezik vele. az egy dolog hogy egyenlő távolságra van tőle de egy vele párhuzamos egyenes 2 végpontja is lehet egyenlő távolságra a szakasz 2 végpontjától
2011. okt. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Azt az egyenest mely áthalad a szakasz felezopontjan és merőleges a szakasz tartóegyenesére, szakaszfelező merőlegesnek nevezzük.

Én így tanultam :))

2017. febr. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!