Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Elegem van már (? )

Mit tegyek? Elegem van már (? )

Figyelt kérdés
Nem tudok tanulni ,egyszerűen nem megy:( Ne gondoljatok semmi rosszra az átlagom 4,8 volt de szenvedések árán. Sokszor a szerencsén múlott a dolog. A tanulási módszerem pocsék van,hogy tök sokat tanulok és megírok 3masra egy dogát( 6 óra tanulás után!) más elolvassa egyszer és 5ösre írja.. hogy lehet ez? Próbáltam már sok dolgot. Egy töri lecke( a4es oldal megtanulása nálam több,mint egy óra!!)
2011. szept. 19. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem jól fog az agyad. Nem bántásként mondom, de nem tudom máshogy kifejezni. É tipikusan az vagyok, hogy egy-két átolvasással megírom ötösre... csak éppen sokszor még egyszer is lusta vagyok átolvasni.

Örülj neki, hogy van akaraterőd! (6 óra tanulás.. kettőnél már sírnék) Ez tényleg jó, mert így az egyetemen sokkal jobban fogsz járni, mint 'mi', akik a középsulit lazán megcsináljuk. A 4,8-s átlagból látszik, hogy nem vagy buta, a fejedbe megy a tanulnivaló, csak kicsit lassabban mint másoknak.

És tanulj szorgalmasan! (motiválj vele engem.. most is itt ülök ahelyett hogy a holnapi dolgozatra tanulnék meg esszét írnék:/)

2011. szept. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
10.es vagyok és gimis.. de valamit nagyon rosszul csinálhatok:S oké,hogy lassabban fog az agyam na de ennyire:S
2011. szept. 19. 18:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Én meg 11.-es és gimis :D

Jó ez a töris tényleg elég durva.. Nemtudom mennyire figyelsz oda órán, de próbálj meg 100%-osan a tanárra koncentrálni. Ha valami érdekességet mondd azt is jegyezd le, és mikor olvasod a leckét, hirtelen beugrik az óra, hogy mikor mondta, mihez kapcsolódott, stb. Nekem ez be szokott válni. Olvasgasd hangosan a szöveget.

Mondjuk ez hogy mi válik be attól, függ hogy milyen típus vagy (vizuális meg nemtom milyen van még. keresgélj egy kicsit).

2011. szept. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Keress tanulástechnika tanfolyamot. Könyveket is találhatsz ilyen témában. Ha tényleg az eszeddel lenne a baj, hiába ülnél sok órát a könyv előtt, nem lenne 4,8 az átlagod.
2011. szept. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez nagyban függ attól hogy mennyire érdekel az anyag...ha valami egyáltalán nem érdekel,azt nehéz megtanulni,szenvedés

Nálam is így van,pl a magyar hihetetlenül nem érdekel,baromi nehéz megtanulnom...a töri iránt viszont érdeklődöm,és csak az órán kell odafigyelnem

Még füzetet se vezetek belőle,mégis 5ös vagyok

Más oszttársaim meg egész nap tanulnak doga előtt és írnak egy 3ast,én meg elő se veszem és 5

2012. dec. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!