Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az írásról?

Figyelt kérdés

Sziasztok! AZt a feladatot kaptunk,hogy fogalmazzuk meg a "halál" fogalmát,hogy nekünk mit jelent ez a szó.Írjunk egy egyszerű fogalmazás félét. Én ezt írtam,várom a véleményeket! :

Amikor meghal valaki; legyen az barát,családtag,ismerős vagy csak egy ember a távolból,mindannyiunkban ugyan az tátong. Az elmúlás gondolata. Az,hogy aki annyi szép évet megélt -persze van aki nem-,hogy múlhat el ily egyszerűen. Mennyire igazságtalan is,hogy az élet ugyan úgy megy tovább,s semmit sem tehetünk ellene.Aztán visszatérünk az életünkhöz,ahhoz,hogy még nem teregettünk ki,vagy épp tanulnunk el. Egyszer majd fordul a kocka. A gondolat bosszantó,hogy van aki még csak fejét sem emeli a halálhírünk hallatán majd. Lesz aki gyászol,ó igen lesz. Ha emberként éltél,a családod melletted lesz. Családodat segítik az ismerősök. Aztán egy idő múlva mindenki elfelejt,mert bizony így van. Lehettél Te bárki,a gyerekeidnek késöbb fontossabb dolga is lesz mint téged gyászolni. Valljuk be. Mert az élet megy tovább...



Előre is köszönöm!

16L


2011. szept. 11. 14:29
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem rendben van, bár ugye nekem is mást jelent. (:
2011. szept. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
A "tátong" szó elé kellene az "űr" szó.
2011. szept. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Megjósolom hogy kb. 40 húdeszép húdeügyesvagy hozzászólás jön...



Reklám:

2011. szept. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez inkább a 'gyász' lenne, mint a halál. De amúgy jó. Meg hát nekem is mást jelent ez a szó.
2011. szept. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem kissé közhelyes.
2011. szept. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 ava87 ***** válasza:

",mindannyiunkban ugyan az tátong."

Ezt így nem lehet kijelenteni. Honnan tudod, hogy mindenki ugyan azt érzi? Ez közhely.


"Az,hogy aki annyi szép évet megélt -persze van aki nem-"

Ennek így valahogy nincs értelme. Most egy általánosságot szeretnél megfogalmazni? Mert akkor nem jó, hiszen, ahogy te is írod, nem mindenki élt meg szép éveket.


"vagy épp tanulnunk el"

Ez sem hangzik túl értelmesen. Mi az, hogy "tanulunk el"?


Szerintem nem túl jó, amit írtál. Írd le inkább azt, hogy NEKED mit jelent a halál, te mit érzel, ha erre gondolsz, ne azt próbáld megfogalmazni, hogy mások általánosságban mit gondolnak vagy éreznek. Ne beszélj mások nevében, vagy a többség nevében, főleg, ha nem igazán ismered a többségi véleményt. Én leírnám egyes szám első személyben, hogy amikor egy adott személy halálára gondolok, milyen felfoghatatlan is az a számomra, hogy ő már nincs többé. Hogy már a testében nincs élet, hogy majd eltemetik, de az a test már nem is azonos azzal a személlyel, akit ismertem. Vagy hogy milyen nehezen felfogható, hogy többet nem láthatom az arcát, nem fog hozzám beszélni. És az örök nagy kérdés, hogy hova is kerül a halála után? Van-e folytatás?

Én erre gondolok, ha a halál eszembe jut, és ha ilyen feladatot kapnék, valami ilyesmit írnék le.

2011. szept. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Nekem üres kicsit. Jah, köhelyes. De Am. jó.
2011. szept. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Bocs közhelyes na csak siettem.
2011. szept. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
közhelyes
2011. szept. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
egy 16 éves lány, már tanulja meg rendesen leírni a gondolatait. Azt értem, hogy szépet akartál... de tényleg közhelyes lett.
2011. szept. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!