Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy néz ki az egyetemen egy...

Hogy néz ki az egyetemen egy gyakorlati nyelv óra? És úgy általában egy gyakorlat?

Figyelt kérdés
Most kezdek az egyetemen, és úgy néz ki mint két nyelvet (német, angol) tanulnom kell. Angolból eddig 2 évet tanultam, kb. semmit sem tudok, nem nagyon szerettem. Sok volt a 2. Aki úgy megy oda, hogy sose tanult mondjuk németet, azzal mit kezdenek? Lesz valami szintfelmérő? Előre is köszönöm a válaszaitokat!
2011. aug. 31. 18:43
 1/3 A kérdező kommentje:
oké, de más topicba nem válaszolnak :P
2011. aug. 31. 18:50
 2/3 anonim ***** válasza:

A szeminárium (azaz gyakorlat) eléggé hasonlít a korábban megszokott középiskolai, csoportbontásos órákhoz.

Ergo kis létszámú (kb. 12-20 fő) csoportról van szó, ahol már csak emiatt is, nem igazán frontális az oktatás (ld. előadáson a tanár beszél, mindenki más hallgat és jegyzetel). Van lehetőséged megismerni a tanárt, a társaidat, ha nyelvóráról van szó, előfordulhat páros- és kiscsoportos munka. A tanártól függ.

Ún. ZH-kat (zárthelyi dolgozatokat) fogsz írni, ezekre jegyet kapsz és az átlagból mondja meg a tanár, milyen lesz a féléved, hányast kapsz.


Én csak nyelvszakosként tudok nyilatkozni a saját kis nyelvgyakorlat- és nyelvfejlesztés óráimról. Félév elején megkaptuk az infót, milyen könyvet kell beszereznünk, milyen rend szerint fogunk haladni és meddig kell ezt csinálnunk. (Nekünk nincs szintfelmérő, mert maga a felvételi emelt szintű érettségit kért, alap, hogy középfokon ismered a nyelvet. De nálatok nem kizárt, vagy ki kell keresned, milyen szinten állsz és azt a kurzust kell felvenned. Járj utána! Biztos lesznek tájékoztatók!)


Ha nem vagy nyelvszakos, gyanítom odafigyelnek a különbözőségekre. Lehet, hogy van tökkezdő és jólhaladó csoport is. Olyan nincs, hogy pofáraesel, mert nem tudsz egy nyelvet és beledobnak a közepébe...

2011. aug. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, egy kicsit megnyugodtam :) Remélem is, hogy minden oké lesz, én igyekezni fogok. Csak most vettem fel az óráim, és mind két nyelvet tanuljuk ismét, ettől tartottam, szerintem fölösleges kettőt egyszerre. Na de mindegy. Azt mondták felvételin, hogy első évben kezdő nyelv, utolsó évben kezdő nyelv. Várjuuunk! Mind két nyelv bent van az órarendbe, de akkor lehet, hogy mindenki csak egyet fog, a haladó nyelvét tanulni? Jajj, az nagyon jó lenne. :) Okj-n leszek, 2 éves fsz képzésen. 18/L
2011. szept. 1. 17:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!