Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az érettségi tételek minden...

Az érettségi tételek minden évben minden tantárgyból ugyanazok?

Figyelt kérdés
hol tudok ezekhez hozzájutni?
2011. aug. 26. 13:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Minden evben valtozik egy kicsit. Ugy tudsz hozza jutni, hogy a kis fenekedre leulsz es kidogozod oket. Vagy a neten keresgelsz.
2011. aug. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy a tételeket senki sem tudhatja az érettségi napjáig (jobb helyeken van olyan jófej a tanár, hogy elmondja), csak témaköröket ad meg, amiket neked kell kidolgoznod, és azokból bármi lehet tétel
2011. aug. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Kidolgozod, már abból is sokat tanulsz.

Nem tudom én "más" munkájában sosem bíztam, alapból...

2011. aug. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A szóbeli tételeket a tanár választja ki. Írásbelinél mindig változik, de nem sokat. Nekünk a kidolgozott tételeket magyArból a tanár elküldte emailben, töriből mindenkinek előadást kellett tartania 1 tételből, és elküldeni a többieknek...de amúgy könyvesboltokban is lehet venni kidolgozott érettségi tételes könyvet. Bár ezt nem ajánlom mert nem biztos, hogy minden infó benne van, amit a tanár számon kérhet.
2011. aug. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
az meg hülyeség, hogy tök egyedül dolgozd ki őket, csapat munka kell, egyszerűen annyira sok, hogy nem lehet egyedül végigcsinálni az összeset, ha a másikéban hibát találsz, még mindig kijavíthatod
2011. aug. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
13:37 Hát pedig egyedül kell, ne legyél már ilyen fatökű, h erre sem vagy képes... Amúgy csak a témaköröket adhatja meg a tanár, onnan magad kidoglozhatod. És minden évben kell változtatni vmennyi százaléknyit
2011. aug. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"13:37 Hát pedig egyedül kell, ne legyél már ilyen fatökű, h erre sem vagy képes."


Miért kéne egyedül?? Én csak az angol tételeimet dolgoztam ki, megvettem 4 érettségis könyvet, magyar nyelvtan kidolgozott tételeket a tanáromtól megkaptam. A magyar és az angol négyes lett, a többi ötös. Ez szerintem elég jó, nem?

2011. aug. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
14:46 Semmit sem számít a jegy, max. annyit, h mennyire nyaltál be a tanároknak a 4 év alatt. Mellesleg én nem adok azoknak a véleményére, akik nem tudnak kidolgozni max. 100 tételt. Az ilyen nem való felsőoktatásba
2011. aug. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Semmit sem számít a jegy, max. annyit, h mennyire nyaltál be a tanároknak a 4 év alatt. Mellesleg én nem adok azoknak a véleményére, akik nem tudnak kidolgozni max. 100 tételt. Az ilyen nem való felsőoktatásba"


Egy írásbeli vizsgán nyalhatsz akármennyit. Volt jobb dolgom is, mint tételeket kidolgozni, hetente jártam tanulmányi versenyekre, az egy picivel fontosabb, mint egy mezei érettségi, egyébként már OKTV eredmény alapján harmadikban az egyetemen voltam, még a régi tipusú érettségi rendszerben.

2011. aug. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia. Ugyan nem olvastam végig a korábbi válaszokat, de mi pl töriből és magyarból már szeptember-október környékén kikaptuk a tételeket. Na most minden évben van egy központilag kiadott tételsor, melyet a te tanárod bármikor megváltoztathat, annyi, hogy az alapok maradjanak meg (pl Petőfi, József Attila mindig van benne). Összehasonlítottam a mi tételsorunkat egy másik osztályéval és csak 10 azonos volt.
2011. aug. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!