Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg elfogadták, hogy...

Tényleg elfogadták, hogy kötelező legyen egy természettudományi tantárgyból az érettségi?

Figyelt kérdés
2010. febr. 11. 23:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, egyelőre tervként szerepel. Ha elfogadják, úgyis ez fog a csapból is folyni és jönnek majd az emberek sírni, hogy jaj miééééérttttt. Persze ez érthető lesz. Mindegy, szóval még nem.
2010. febr. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Még télleg nem, de nagyon úgy fest a szitu, hogy 2011-től már lesz. Én amúgy 2008-ban érettségiztem, válaszott tárgyam a föci volt, eléggé humán beállítottságú vagyok, de szerintem nem volt nehéz. Szóval ne aggódj, a földrajz amolyan mentsvár:)
2010. febr. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Még nem de nemsokára be fogják vezetni. Egyébként nem is rossz ötlet szerintem (annak ellenére, hogy nagyon humán irányultságú vagyok) de ehhez mondjuk normálisan kéne tanítani ezeket a tárgyakat, nem megutáltatni az emberek 80%-ával!
2010. febr. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem meg pocsék ötlet. 5 évesre járok, az első kettőben volt kémia, föci, 2-4-ig meg fizika, biosz.. Nagyon jó.. Utálom az összes természettudományit, jelenleg 11.-es vagyok.. Azt akarják, hogy 13.-ban érettségizek természettudományiból? Köszikeee! Kezdjem újra tanulni azt a két db kétéves tárgyat amit befejeztünk, és kb tettem rá nagy ívből? Mindenből mindig négyeseim, ötöseim voltak, ezeket rühelltem.. jófejek, tényleg, hogy ilyenkor hoznak ilyen törvényeket..
2010. márc. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

21:07-es válaszoló:


Ja, nekem is hasonló a helyzetem, öt évesen vagyok szintén, 10. elején lett csak földrajzom, félévtől kémia, a többi meg ( biológia, fizika, stb. ) csak 11.-től esedékes. Ráadásul rohadt lassan haladunk az egésszel, mivel idegennyelven tanuljuk.


Te valószínűleg ezt megúsztad, mivel, ha be is vezetik, csak a mostani tizedikeseket, és az az alatti korosztályt fogja érinteni, de én már nem jártam ilyen jól, mivel most vagyok 10. osztályos.

2010. márc. 8. 00:03
 6/12 anonim ***** válasza:
Elvileg már nekem is kell.. De remélem nem!:D És azt is, hogy te megúszod.. Hátha kormányváltás vagy vmi közbejön és eltörli! Nem kis dolog lehet idegen nyelven tanulni ezeket.. :/ Nekem magyarul is szörnyű, és mi is hihetetlen le vagyunk maradva, színvonaltalan az oktatás is.. Hm.. :S
2010. márc. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi így ismeretlenül is, a remény hal meg utoljára. :]


2010-ben úgyse nagyon fogják ezt a témát felhozni, mivel most a választásokon van a hangsúly. Bár még van három évem ebben az iskolában, addig viszont bármi megtörténhet. :)


Idegennyelven tanított tárgyakkal pedig nálunk az a fő probléma, hogy van olyan tanár, akinek pl. kényszerből kellett angolul tanulnia, amolyan 'ha minden kötél szakad' megoldásként. Úgy meg valljuk be, nem könnyű haladni az anyaggal, ha le se tudja rendesen adni angolul.

2010. márc. 8. 18:46
 8/12 anonim ***** válasza:
Idegen nyelv.. hu, le a kalappal!:)
2010. márc. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem is tudtam, ez ennyire menő? :)
2010. márc. 16. 18:04
 10/12 anonim ***** válasza:
Aha:D Én csak a nyelvtant és a kultúrát tanultam angolul, na meg magát az angolt.. Az kéne még, hogy minden mást is idegen nyelven tanuljak! Nem vagyok én olyan zseni..! :)
2010. márc. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!