Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg mindennap lesz tesi...

Tényleg mindennap lesz tesi mostmár a sulikban?

Figyelt kérdés
???
2011. aug. 18. 14:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
nem is fog ártani az eltunyult fajtátoknak
2011. aug. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
mert te biszti szuperkarcsú testel rendelkezel! :/
2011. aug. 18. 15:01
 3/11 anonim ***** válasza:
38%
eltaláltad, szeretnék felszedni pár kilót (de nem hájt hanem izmot :) viszont eltunyult (lusta) nem vagyok (legalábbis nem annyira) szeretek mozogni
2011. aug. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az általános sulikban igen. Sosem szerettem a testnevelést, de hobbi szinten meg szeretek kosarazni. De hidd el, örülök, hogy már általánosba járok :D
2011. aug. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én nem tudok róla, de szerintem jó lenne.
2011. aug. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha a matek v fizika helyett lenne örülnétek mi? De nem, csak több órátok lesz hehehe
2011. aug. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A mi sulinkba érdekes lenne bevezetni, hogy minden nap legyen tesi óránk. Eleve a suli épületétől kb. 15-20 percre van a tornalétesítményünk. A távolság miatt azonban nem éri meg szimpla tesi órákat tartani, ugyanis mire leérnek a diákok és átöltöznek, eltelik az órából 20 perc (a szünetet is számítják abba, amíg a diákok leérnek a tornaépületbe). Ugyanakkor vissza is kell érni a suliba, ezért kb. 10-15 perc maradna, ami semmire sem elég. Ezért nálunk hetente egyszer van dupla tesi óra, így ez kb. 50-60 percnyi mozgást tesz ki. Ráadásul elég sok osztály van, így sokszor ütköznek az órák is.


Egyébként saját osztályunk alapján annyit tudok mondani, hogy igazából mindegy, mit mond a törvény. Aki nem akar tesizni, úgy is talál kibúvót, aki pedig szeretne mozogni iskolán kívül is megoldja a mozgást - akár ingyen is, tehát a pénz sem lehet kifogás.

16/L

2011. aug. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Ez milyen hülyeség. Én ha lehetett, kihúztam magam mindenből, vagy ha muszáj volt akkor a lehető legkevésbé aktivizáltam magam. Aki mozogni akar, az úgyis mozogni fog. Aki meg nem akar és az "egészségtelen" életmódot választja, az nem fogja megerőltetni magát.
2011. aug. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is hallottam erről, hát igen, érdekes. Ugyanis, eddig mind általánosban, mind gimiben azt láttam, hogy kevés a tornaterem, most is így van mindenkinek heti 2 órája, hogy valakik úszni járnak, illetve gyakran van 0. és minden nap 7. óra. Ezt azért megnézném hogy oldanék meg heti 5-tel.

A másik az, hogy szerintem a tesi oktatást is át kéne alakítani, legalábbis mi alig mozgunk, talán évi kétszer, mikor futás van, meg ha néha játszhatunk. Ezen kívül sorba állunk valamilyen tornaszerhez vagy a szőnyeghez, hogy ott aztán két percig bénázzunk, mert persze nem tanítják meg, hogy hogy kéne, csak aki ügyes, az meg tudja csinálni. Én nem. Utálnám ha heti 5 tesi lenne, pedig rendszeresen sportolok, imádok mozogni, de az iskolai tesiórán nem azt csináljuk, az ilyen akrobatikus dolgokat viszont nem bírom (és persze szinte csak ilyet csinálunk). Ja és nem vagyok elhízva, heti többször sportolok, mégis utálom.

2011. aug. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem érdelmesebb lenne, ha nema hülye tököt kergetné a sok barom a tornaterembe (foci, kosár), hanem pl lehetne választható. Pl, ha vki lovagolni akar tesi keretein belül akk. az lovagolhat, ha vki úgyni akk. az úszik, vagy akrobatizál vagy mi. Meg lehetne oldani ezt is -.-"
2011. aug. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!