Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ettol a jatektol tenyleg...

Ettol a jatektol tenyleg edzettebb lesz az agyunk? Vagy csak ilen szobeszed?

Figyelt kérdés

ezekre a mahjong jatekokra gondolok: [link]


meg mikor kisebb voltam,akkor egyik rokonom szokta ezt jatszani,mert h edzi,jo az agyra. nem tudom mi igaz ebbol,de ha jo,igy felfrisiiti agyat,akk jatszanam gyakran,mert lassan itt a suli,bennem pedig semmmi aktivitas. tudom,h nem ettol fugg,h az ember okos e meg hasonlok,de gondoltam egy probat meger


2011. aug. 18. 11:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Jah gondolom XD
2011. aug. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
....:D
2011. aug. 18. 16:54
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát erre a kérdésre azt hiszem, hogy nehezen fogok tudni válaszolni. Valamikor gyakran játszottam Mahjongot, Sokobant, Supaplexet. Egy időben rengeteg sok Sudokut megoldottam. Mostanában inkább a többi logikai játékokat kedvelem, ill. csak kizárólag logikai játékokat szoktam játszani, szerintem az IQ hányadosunk megőrzését nagyban elősegítik. Én is azért játszom őket. Elsősorban a japán logikai játékok a kedvenceim.
2011. aug. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

köszi szépen a valaszt...

és tudnal legyszi mondani nekem ilyen logikai jatek nevet?

2011. aug. 21. 12:05
 5/12 anonim ***** válasza:
Mindjárt küldöm őket.
2011. aug. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

köszi!

privibe vagy ide fogod?:)

2011. aug. 21. 22:33
 7/12 anonim ***** válasza:

Ezek a kedvenc játékaim (nem tudom, hogy meg-e lesz mind a neten, mert ezeket még régebben gyűjtöttem össze, régebbi linkek):


1) át kell menni a túloldalra (hídon, folyón) de nem mehet mindenki egyszerre, ill. mindenki mindenkivel és nem is maradhat a parton akárki akárkivel


[link]


[link]

ez ugyanaz mint az előbbi, nem tudom fog-e mind a kettő működni (ez csak tartaléknak)


[link]

nem lehet a csónakban ill. a parton több kannibál mint misszionárius mert akkor megeszik őket


online játékok - Japán IQ teszt

nagyon rafinált


[link]

az Infó-ban bent vannak a föltételek


2) össze kel kapcsolni a vezetéket, úgy hogy ne maradjon ki semmi


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

úgy kell forgatni az elemeket, hogy ne maradjanak "sarkak", ill. szabad végek, de lehet több különálló alakzatot létrehozni


IQ tesztek


[link]

képkiegészítős


[link] _2

kell hozzá egypár angol szó, de nem sok


[link]

kell hozzá tudni pár angol szót, amúgy sajátságos IQ teszt, van ott vagy 4 féle (1-4) - More Idiot Tests


[link]

ez is olyasmi, de ráadásul hülye2 is


4) az útirányt kell "programozni"


[link]


[link]


[link]

a "funkció"-ba be lehet tenni utasítás sorozatot, amit a főrészben elég az f1 (f2) -vel hívni


[link]


Szürrealista logika kell hozzájuk, ki kell találni, hogy milyen sorrendben és mire kell kattintani

ha nem megy a hozzászólások között meg lehet találni a megoldást


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

rá kell jönni a lényegre, van három nehézségi szintje, jobb oldalt lent lehet beállítani


[link]

el kell jutniuk a békáknak a másik irányba


[link]

van ebből több rész


[link]

a golyókat egyszerre kell a helyükre mozgatni, kell hozzá logika


[link]

hasonló, de nehezebb


[link]


[link]

ebből 13 szint sikerült


[link]

11 szint sikerült


[link]

egér + kurzorok


[link]


[link]

ehhez is kell logika


[link]


[link]

ez a hidacskás, a víz fölött álló sárga hengerek azok teleportálók, ide - oda teleportálnak, de ha nagyobb dolgot kell akkor csak félig is ha nem fér ki a másik oldalon


[link]

kapcsold össze az égőket annyi vezetékkel (lehet átlósan is), de csak a szomszédosakkal ahány szám van rajtuk


[link]

úgy kell átrakni a pontokat (köröket), hogy ne legyen egy vonal se ami átmegy a másikon (nem lehet X az ábrában).


[link]

számtorony


[link]

ki kell mindig két liftet választani, de csak egyszerre 8 emeletet tudnak fölfele menni, vagy 13 emeletet lefele


[link]

lehet, hogy kissé bosszantó


[link]


[link]


itt egy kis szerkezetet kell a kerekekből összeállítani, úgy, hogy az képes legyen a piros kört (kereket) ill. más esetben négyzetet bevinni a piros mezőbe. Van két fajta kerék: előre forgó (sárga) meg hátra forgó (rózsaszín), aztán az összekötő rúd (faág, vízből való - ezt nem tudom mire kell használni). A piros X-szel törölni lehet az egyes elemeket javításkor. Nekem sikerült 1 től 10-ig az összes szint, aztán a 12-es és a 13-as szint.


[link]


Nekem csak az első kategória sikerült (Easy Course), a többi kifogott rajtam (ha két kis figura van, akkor a Shift-el kell váltani a másikra, Esc-kilépés, menü).


[link]

Hoshi Saga – Japán, 6 részes (ez a hatodik rész)


Lehet, hogy valamelyik játék indításánál nem az illető játék fog indulni, ez azért van, mert a reklámozottakat gyakran "ráteszik" a másikra és ez indul helyette

2011. aug. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

köszi,eddig e bekasat csinaltam meg,a többibe meg nem neztem bele:)

a japan iq és meg sok mas sajnos nem megy..

de nagyon szepen köszi,lesz mit jatszanom:o)

2011. aug. 22. 15:07
 9/12 A kérdező kommentje:

[link]


ezt hogy kell megcsinalni?:D mar annyit probalkoztam vele,de sosem sikerul megnyernem.

a kommentaroknal a foditoban lefordittattam magyarra,dehat olyan össz-visszre forditotta,es nemnagyon ertem.:/ azt kivettem belole,h mind a negy emberke fog menetelni valamerre.meg hasonlokat,de megsem tudom megoldani.

neked hogy sikerult?:)

2011. aug. 22. 18:52
 10/12 anonim ***** válasza:
A "Hapland" az nekem is sok volt. Nagyon egy fura logikája van. Vannak ellenben, akik aránylag könnyen rá tudna érezni az ilyen típusú játékokra.
2011. aug. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!