Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, mennyiből...

Egyetemisták, mennyiből jöttök ki egy hónapban?

Figyelt kérdés
Vidéki vagyok, úgyhogy az biztos, hogy ha minden hétvégén haza akarok menni, akkor az kb. 10000 ft-ból fog kijönni. Ezen felül mire mennyit kell költeni általában?
2011. aug. 15. 00:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen szak, melyik város, hol laksz, mit eszel, mennyit bulizol...
2011. aug. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
42%

Ez elég soktényezős dolog. Egyéntől függ, meg az igényeitől. Vannak fix költségek: koli, kaja, könyvek. Erre meg jöhet a ráadás. A kolik ahogy hallom, 10e környékén vannak, +/- 3ezer. Kaja: legalább havi 20 ezer, de ha hazamész sűrűn, akkor tudsz kaját hozni. Könyvek: szakfüggő, illetve ez egyszeri beruházás egy félévre.

Én személy szerint "sokba kerülök". Egyedül vagyok albérletben, lusta vagyok főzni, így mindig rendelek, rengeteget telefonálok, sokat vásárolok, bulizok, autóval közlekedem stb. Így havi szinten 120 alatt nem nagyon vagyok meg. Persze ebből rengeteget lehet lefaragni, mondjuk felét is reálisnak látnám mindent egybevetve.

2011. aug. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%

Nekem kb. havi 7000ft volt az utazás

20.000ft a kaja

3-4000 a buli

18.000 az albérlet

és mindig vannak nem várt, plusz költségek.

2011. aug. 15. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
45%

Albérlet rezsivel 30-35 között.

Kaja 25-30 között.

Szórakozás, sport, BKV, egyebek, havi 15-20 körül.

Utazás haza havi kétszer, havi 7.

Összesen 75-100 között szokott kijönni valahol, ez függ sok tényezőtől. Nyilván évkezdésnél könyveket kell venni, több a buli, majd szépen elcsendesedik a dolog.


De rajtad múlik, ha pl. teszkós ételeket eszel és nem veszel részt a közösségi életben, akkor a lakást leszámítva havi 20 ezerből is kijöhetsz.

Érdemes jó diákmelót kifogni, akkor nem kell szűkölködni és szülői támogatás is kevesebb kell.

2011. aug. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
19%
Az elején, pedig hazajárós voltam, próbálkoztunka havi 20-szal, de nem jöttünk ki... ha egész nap benn van az ember lánya a suliban, és korán reggel megy el, nem fog nekiállni még szendvicseket is csinálni, ergo napi 500 minimum a kaja(és akkor még marha takarékos vagyok). Ha kiszámolod, mrá a kajaköltséget nem fedezi az a húszas, ráadásul akkor még nem vettél könyveket, bérletet, és nem szórakoztál. Az első félév sokba kerül, főleg ha albérleted lesz, utána már besegít az ösztöndíj.
2011. aug. 15. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:

Utolsó, hát te sem matek szakos vagy, az biztos!:)

Ha napi 500 az heti 2500, vagyis havi 10.000, szóval fedezi az a húszas, ha többet költesz is :D

2011. aug. 15. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ez így is van;) Viszont a tapasztalomra építve mondtam, hogy nem jön ki, mert igazán ritkán fordul elő, hogy esetleg a kereten belül maradok.
2011. aug. 15. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Ez mind rendben is van, de akkor ne azt írd, hogy "napi 500 a kaja, ha KISZÁMOLOD az már több mint 20e", mert ostobának hatsz:) (jótanács)
2011. aug. 15. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem számoltam ki, elrontottam, próbáltam nem nagy feneket keríteni a dolognak. Ez hogy nem egyértelmű? Másrészt ha valaki hülyeséget ír (vagy csinál), akkor egy egyszerű helyreigazítás utána úgy illik tenni, mintha meg se történt volna, nem pedig tovább forszírozni. Csak egy tanács :) Hidd el, (még jobban) fognak szeretni az emberek.
2011. aug. 15. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én úgy, hogy LEJÁRTAM HETI 2x Szegedre, amúgy itthon voltam, nem jöttem ki tavaly 90-100 ezer forintból havonta, pedig nem költöttem luxus cuccokra, sőt.
2011. aug. 15. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!