Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A római- vagy a közigazgatási...

A római- vagy a közigazgatási jogot könnyebb megtanulni?

Figyelt kérdés
Pótvizsgára készülök ebből a 2 tárgyból és későn kezdtem neki a tanulásnak. :/ Tudom, hogy elrontotta, de legalább egyikből tutira át szeretnék menni.
2011. aug. 12. 13:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Róma 1. vagy Róma 2.

Közig 1 vagy közig 2.

A közig mindenféleképpen egyszerűbb, de a róma azért fontosabb, bár nem tudom hova jársz, és ebből mennyit kérnek.

De ha rómából nincs szigorlat, és csak a 2. anyaga kell, az a közel 300 oldal semmiség, a közig is valahogy ennyi lehet oldalszámban, mind a kettőt meg lehet csinálni, szeptember elejéig van idő, ha most nekikezdesz simán összejöhet...

2011. aug. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Meg hogy mi mire épül.
2011. aug. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kolozsváron tanulok, románul. :/ Római nekünk csak egy félévben van, vagy 4OO oldal, vizsgán vagy 1Oszázaléka ment át a tanulóknak. Administrativ kb. 3OO oldal, az átmenési arány ott picit magasabb. Ebből az első rész.

Ha 2szer elolvasom mindkét könyvet, van esélyem?? :/

2011. aug. 12. 14:13
 4/6 anonim ***** válasza:

Kétszer elolvasni? A róma tele van latinnal, fogalommal.

Bár nem tudom, romániában hogy van, mint van, milyen könyvből, de itt már nem elég kétszer elolvasni. Nem fog megragadni, mikor pontosan kell kifejezned magad. Napi 10-12 óra tanulás nem lehetetlen, neki kell esni...

2011. aug. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az olyan diploma, amit így meg lehet szerezni, hogy 2x elolvasod a könyvet, az semmit se ér. Hogy akarsz így majd a szakmádban dolgozni?
2011. aug. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
pl. a polgárjogot hetekig tanultam, de a rómait nem hinném, hogy valaha is használni fogom olyan szinten, hogy minden évszámot meg stb.-t kellene fújnom.
2011. aug. 12. 21:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!