Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért kell a diplomához...

Miért kell a diplomához nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Igen tudom, fontos ismerni másik nyelvet. DE! Mit tegyek, ha egyszerűen semmi nyelvérzékem? Mindig bőven 4 feletti átlagom volt, jövő ilyenkor kéne megkapnom a diplomám, ami minden vágyam, hogy szüleim lássák és ott lehessenek! de teljesen el vagyok keseredve! 12 évig tanultam angolt, és az alapfoknál járok! Nem is értem a nyelvet, nem látok benne logikát, csak jönnek összevissza az idegen szavak és én képtelen vagyok arra, hogy megtanuljam:((((;( Van még valaki ezzel így? Mit lehetne tenni? Fogok járni külön tanárhoz, jártam is...de semmi! Segítsetek, nem akarok ezel elcsuszni!:(( Mindent megtanulok, de ez..

21L


2011. aug. 10. 11:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Tök mindegy, hogy miért, kell és kész. Szerintem egyébként elvárható egy főiskolát/egyetemet végzett embertől.

Nem akarok szemét lenni, de szerintem nincs olyan, hogy vkinek nincs nyelvérzéke. Pontosabban persze van, akinek nehezebben megy, van, akinek könnyebben, de középfokon akkor is meg lehet tanulni egy nyelvet, ha "nincs hozzá érzéked".

Mennyi energiát fektetsz bele? Sajnos a nyelv olyan, hogy gyakorolni kell, tanulni. Nem elég az, hogy elmész a tanárhoz és várod a csodát.

Nem lehet, hogy a tanulási módszereddel van baj,

Nem lehet, hogy csak az önbizalmaddal van probléma? Voltál már nyelvvizsgázni, vagy csak úgy gondolod, hogy nem menne?

Más nyelvet nem próbáltál még? Vagy kötelező az angol?

2011. aug. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Lehet az önbizalmammal is baj, itthon tanulok napi több órában, ismételgetem az elméletet gyakorolok mindenfélét...de.. ugy érzem nem haladok 1ről a 2re. Tanárhoz csak azért mennék, hogy segítsen 1-2 dologban, amit felfogni se vagyok képes, vagy elmondja hol tartok, merre menjek tovább az anyagban. Pénzem viszont egyáltalán nincs pl. tanfolyamokra, örülök ha majd a nyelvvizsgára összeszedem.
2011. aug. 10. 11:36
 3/23 anonim ***** válasza:
én is igy vagyok vele.egy jogász nem használ lete során mást csak magyart
2011. aug. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Mondjuk azt sajnos én is tudom, hogy nyelvet egyedül tanulni iszonyat nehéz. Esetleg nincsen olyan barátnőd, ismerősöd, aki tudna veled gyakorolni? Vagy esetleg nyelvszakos egyetemistát kellene keresni. Sokan vállalnak korrepetálást, és nem kérnek annyit, mint egy diplomás tanár.

De tényleg lehet, hogy csak az önbizalmaddal van probléma. Én is azt hittem, hogy sose jön össze a nyelvvizsga, de mégis meglett:D

2011. aug. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:

Szia!

Dettó úgy vagyok, mint Te.

10 éve tanulok német nyelvet, de nem megy. Minden mással elvagyok (kivétel a matek), ami kell nekem a továbbtanuláshoz, az megy. Eleve nehezen megy a nyelv, plusz még rossz tanáraim is voltak... Jártam egy ideig magántanárhoz, így lett meg 3-as az érettségim.

Viszont én nem tudok ebből a nyelvből vizsgát tenni. Szóval úgy döntöttem, hogy nyelvet váltok, megpróbálom az angolt.

Javaslom neked a nyelvváltást. Sosem késő!!!

2011. aug. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 flora08 ***** válasza:
Teljesen megértelek. Én szerettem az angolt, az érettségim is nagyon jó lett, viszont a nyelvvizsgával már két éve szenvedek. A szóbeli meglett elsőre de az írásbelivel azóta is küzdök. Nem tudom hányszor kezdtem újra a nyelvtant elölről. Ahogy előttem is írták, a diplomához kell, ez is egy feltétel, mint az államvizsga. Akár egy másik nyelvre is válthatnál, lehet az könnyebben menne.
2011. aug. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
47%
12 év alatt egy majmot megtanítok angolul úgy, hogy lerakja a középfokút.
2011. aug. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Akkor kevesebbet érnek egyesek mint egy majom? Nem volt az olyan aktív 12 év, a tanáraim is rosszak voltak, volt hogy az angol tanárom képes volt hibákat ejteni, amiket általánosban még én is észrevettem. Erről ennyit. Neked biztos könnyebben megy. Örülj neki. És ne ba*gass másokat te kis p*cs!!!
2011. aug. 10. 14:27
 9/23 anonim ***** válasza:

Nem te érsz kevesebbet, mint a majom, hanem a tanárod, aki tanított. Ez felháborító, a Magyarországi Szülők Országos Egyesülete rendszeresen felháborodik miatta és ÉRTELMES VILÁGOS érveik vannak amellett, hogy miért etikátlan, mi vele a probléma és még kompromisszum kész javaslataik is vannak a helyzetre és mi történik? Semmi. Csak ööööö a nye'vizsga köll mer' köll. Igaz, hogy nem biztosítanak normális színvonalú oktatást se, igaz, hogy egy nyelvvizsgázás, tanfolyam nélkül is vagy 30 ezer forint, de nem baj, köll oszt kész.


Ráadásul az első véleménye már ott elvérzik, hogy van ahol nem is egy középfokú nyelvvizsga kell, hanem mindjárt kettő.


Nekem mindegy, mert már úgy kezdtem, hogy egy felső és egy középfokú nyelvvizsgám van, így engem nem érint, nincs hely, ahol ne adnák ki a diplomámat, de ettől függetlenül felháborítónak tartom én is.


[link]

2011. aug. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem alapvető elvárás, hogy egy középfokú nyelvvizsgát mindenki kaparjon össze a diplomáig. A nyelvoktatást, már általános iskolában megkezdik, aztán következik a középiskola, és így már kb. tíz évet szántunk egy nyelvre, utána egyetem alatt is lazán lehet nyelvet tanulni, tehát már 14 évnél tartunk. Rossz a tanár? Általános iskolában ez előfordulhat. VISZONT, aki középiskolában nem tanul meg legalább egy nyelvet, azzal baj van (diszlexiások kivételek, tőlük én sem kérnék nyelvvizsgát). Először is mindenki maga választja ki, hogy hova megy középsuliba, értelemszerűen egy normális, komoly színvonalú gimnázium jobb idegen nyelvi oktatást tud biztosítani, mint a "Makk Marci" alkeszképző szakközép. Szóval nem kell sírni, hogy rossz volt a tanár, komolyabb gimnáziumba kellett volna járni, és akkor jobb lett volna. Én sosem szerettem nyelvet tanulni, a magyar nyelvtannal is hadilábon álltam, de most 21 évesen felsőfokú angol nyelvvizsgám van, mert tudtam, hogy nehezen megy az angol ÉS ÉPPEN EZÉRT kéttannyelvű gimnáziumba mentem. Az első két évet végigszenvedtem, de utána jobb lett a helyzet, ráéreztem a nyelvre. Az enyémhez hasonló lehetőségek pedig szinte mindenkinek adottak, csak az a probléma, hogy az emberek lusták és könnyebb hőzöngeni, és mást hibáztatni, mint saját magunkat. Ráadásul, nem igazán értem, hogy hogyan várhatja el egy fiatal, hogy nyelvvizsga nélkül bárhol is alkalmazzák, ahova felsőfokú végzettség kell. Nem tud angolul? Akkor gyakorlatilag a számítógépet sem tudja normálisan kezelni, és az internet is lekorlátozódik a magyar oldalakra, és hogyan kommunikál a külföldi partnerekkel? Hogyan értesül a technikai és tudományos vívmányokról? Továbbá tudtommal még az eszperantót és a lovárit is elfogadják nyelvvizsgának, tehát kiskapu is van.

Az egyetlen dolog, ami szerintem rendkívüli mértékben lekorlátozza a nyelvtanulás lehetőségét, az az, hogy csak minimális mennyiségű eredeti nyelvű feliratos film látható itthon, szemben mondjuk Hollandiával, ahol alig szinkronizálnak valamit, minden angolul megy. Ezért viszont a média a felelős, habár manapság a netről, gyakorlatilag bármi beszerezhető, bármilyen nyelven, akár ingyen, szóval ez az akadály is átugorható.

2011. aug. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!