Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek gyengébb matekkal...

Szerintetek gyengébb matekkal megmerjem próbálni az anyagmérnökit?

Figyelt kérdés
2011. aug. 7. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Merd :)


Én gimiben épphogy 2es kémiával végeztem el az anyagmérnökit :)

Ha a miskolci tetszik,akkor arról tudok mesélni,kérdezhetsz nyugodtan.

2011. aug. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Engem 43%-os matekérettségivel idén felvettek. De ennyivel is csak azért mertem nekimenni, mert az osztályomból ez a 3. legjobb, és az első is csak 48%-ot ért el.

Tudom nem lesz egyszerű ennyivel, de nem vagyok hülyegyerek.

Lehet rosszindulatú leszek, de remélem nem akarsz anyagmérnök lenni, nem akarok nagy konkurenciát. :)

2011. aug. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Első. Engem oda vettek fel, kérlek mesélj róla.
2011. aug. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szerintem rajtam kívül is van konkurenciád, nem is kicsi.... vagy ez vagy a gépészmérnöki, de ott húzósabb a matek és a mechanika mint itt szerintem... Veszprémbe gondoltam, de mesélhetsz a miskolciról szívesen venném, minden érdekel ami a témába vág..
2011. aug. 7. 18:10
 5/6 anonim ***** válasza:

Veszprémben nem tudom hogy van,de miskolcon az anyagmérnöki sokkal "barátságosabb" mint a gépész ,mivel a kar létszáma 500 alatt van,gépészen meg több ezer.


Diákok 90%-a ismeri egymást,a tanárok is a diákokat névről,és megvan az összetartás (gólyatábort nem kihagyni!,keresztelkedést se)


Első 3 félév még a "száraz" anyag,matek,fizika,mechanika,géprajz,kémiák,semmit nem érő szabadon választható tárgyak,gagyi infó

Kémia és fizika amin bukni lehet szépen (fizikát államvizsga előttig húztam...)

Dobróka Mihályné neve életed végéig kisérteni fog :) (majd megérted miért irtam)

Matek nem vészes,matek 2 ami már húzósabb,de megcsinálható,a 3 már gyerekjáték volt.


Könyvet venni felesleges,1 hasznos könyvem volt a 4 év alatt,polimertanszékes Pali bácsi könyve.


szakirányon már jó dolgok vannak,onnantól a közelébe engednek mindennek (igy sikerült laborban kazánt robbantanunk),és visznek különböző gyárakba.


Rengeteg tárgy van,aminek már amikor tanitották se láttam értelmét,most már dolgozva végképp látom hogy nincs...nah,ezek a szivatósabb tárgyak...sosem lesz hasznuk.


Veszprémben nem tudom hogy van,de miskolcon a mechanikáról annyit,hogy amikor csináltam a mechanika vizsgámat,akkor ugyanaz volt a feladatsor,mint az 5 éves képzéses gépészeknek a szigósora...


mit mondjak még?

igazából 4 évet nehéz elmesélni :)

2011. aug. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én jelenleg anyagmérnök MSc szakra járok Veszprémbe.

Az Anyagmérnöki Intézet tanáraira egy rossz szavam nem lehet, mert kedvesek és aranyosak.

Én se voltam valami penge matekból. Most valszámot tartott egy tanárnő. Ő kedves volt.

És melyik egyetemre szeretnél menni? Veszprém vagy Miskolc?

2011. aug. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!