Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Igaz lehet az, vagy hallottato...

Igaz lehet az, vagy hallottatok arról, hogy beakarják vezetni kötelezően mindennap a tesi órát? Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
2011. júl. 31. 20:45
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség. Egyáltalán az, hogy olyanokat osztályoznak, mint a kötélmászás vagy a kézenállás, de akkor se lenne jobb, ha minden órán játék lenne. Én pl. utálom a csoportos sportokat, maximum pingpongozok, de inkább délutánonként elmegyek futni egyedül. A másik meg, hogyha az embernek első órában van tesije, akkor egész nap tiszta izzadtan és fáradtan üljön a nap végéig? Ha annyira be akarják vezetni a napi testmozgást, akkor csinálják úgy, hogy utolsó órában legyen egy szabadon választható sport.
2011. júl. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 A kérdező kommentje:

Minket anno köteleztek arra, h készítsünk feladatokat/sorokat, amit mi csináltatunk meg a többiekkel és ezért kaptunk osztályzatot.

Meg amit nagyon rühelltünk az a 12perces futás=Cooper-teszt!

Nektek is volt??

2011. júl. 31. 22:01
 13/47 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem meg teljesen jó ötlet. Egészségtelenül él az emberek nagy része és így legalább szokja a testmozgást. Persze lehet mondani, hogy aki akar sportolni, az elmegy délután valamilyen edzésre. De elmondom nem sokan járnak így sportolni. Azt sem teljesen értem mi a gond a kötélmászás, fejállás stb. osztályzásával. Mert ezen az alapon sok tantárgy, illetve tantárgyak bizonyos részei teljesen fölösleges lenne.
2011. júl. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
Alapjában véve jó ötlet, támogatom, de már megint elfelejtettek gondolkodni. Sok helyen a heti 2,5 (egyik évben 2, következőben 3) tesi óra is teljes kihasználást jelent a tornateremre nézve. Az egyik suliban, ahova jártam, például így sincs minden osztálynak hely, a heti 3 órából 1-et az udvaron, télen a tesi terem előtti folyosón(!!!) töltöttünk (ilyenkor felülés és fekvőtámasz volt vagy helyből távolugrás). Az eszközök többsége pedig így sincs túl jó állapotban, mi lesz ha kétszer ennyit fogják használni őket?
2011. júl. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
46%
Emberek. A kézenállásnak, szekrényugrásnak stb. az is a célja, hogy az emberek ügyesedjenek, a mozgáskoordinációjuk javuljon, és ne csak a lábuk izmosodjon a focitól/futástól.
2011. júl. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
100%

A kezdeményezést jónak, ugyanakkor kivetelezhetetlennek tartom. Szükséges a fiatalságot a mozgás szeretetére nevelni, de nem több évtizeddel ezelőtt kialakult tornasoros, fejenállós, magasugrós, kötélmászós stb. módszerekkel. Ezzel a diákok többsége méginkább megutálja a testnevelést. Legyen osztályozva, de ne a rendszerváltás előtt készült, besárgult papírú teljesítménytáblázatok alapján. Nem lehet ugyanazon követelmények szerint értékelni egy jó kondícióban lévő, sportos testalkatú tanulót egy kicsit elhízottabb társával. Mindenkit saját magához, saját fejlődéséhez képest kellene értékelni.


Mint ahogy sokan írták, az intézmények infrastruktúrája nem tenné lehetővé, hogy minden osztály, minden nap bejusson a tornaterembe, a legtöbb helyen így is egyszerre 2 osztálynak van testnevelés órája. És valóban 10 perc nem elég a nyugodt öltözésre és tusolásra, ezért testnevelés órák után minimum egy lyukasórának kellene következni, hiszen valóban nem túl kellemes még 5-6 tanórát izzadtan végigülni.


Nekem egyébként nagyon szimpatikusak az amerikai filmekben bemutatott, minden iskolához tartozó tornacsarnokok, illetve sportpályák lelátóval. Ott a fiúk többsége focizik vagy kosarazik, a lányok pom-pomoznak. Ezeknek sokkal több értelmét látom, természetesen hazánk anyagi lehetőségei ilyen létesítményeket sajnos nem engednek meg. De olyan szempontból érdemes lenne ezt megfontolni, ha nincs is meg ez az infrastruktúra, a testnevelést nem feltétlenül osztályszinten, hanem korcsoportszinten lehetne szervezni.


24/F

2011. júl. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
100%
Maga az ötlet jó, de nem tesi órát kéne, hanem kötelező sportot, és azon belül mindenki választhatna, hogy mi tetszik neki: foci, floorball, vagy fitness...természetesen ingyenes lenne, ha több tanárra és tornateremre lenne pénz, akkor erre is. Azért gondolom, hogy ez jobb, mert én pl mindig is lyukas kezű voltam, sosem tudtam elkapni a labdát, még féltem is tőle, ráadásul távolugarni sem tudok, pedig emlékszem, hogy itthon is gyakoroltam a felmérőre, de mindig rossz jegyet kaptam. Ez az egész arról szól, hogy van e a gyereknek tehetsége hozzá vagy nincs. Nekem senki ne adjon rossz jegyet azért, mert nem tudok szekrényt ugrani. Viszont tudok futni.
2011. júl. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:

"Emberek. A kézenállásnak, szekrényugrásnak stb. az is a célja, hogy az emberek ügyesedjenek, a mozgáskoordinációjuk javuljon, és ne csak a lábuk izmosodjon a focitól/futástól."


- Illetve, hogy a kevésbé ügyes diákokat meg lehessen alázni. Valljuk be, nagyrészt ez van. Nem segít a tanár, fejleszti a készségeiket, hanem elvárja, hogy teljesíts, és Te van a selejt, ha nem megy.

2011. júl. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:

Az a tanárok hibája, hogy nem segít. Van aki igen, csak tényleg nagyon kevesen. És gondolj bele: mennyivel egyszerűbb nekik olyanokkal foglalkozni, akik meg tudják csinálni a gyakorlatokat szinte maguktól, teljesen egyedül. Nem kell nekik segíteni. De ez mindenhol így van. Matektanár is (általában) azokat bírja jobban, akik jók matekból, jobban rááll az agyuk - és persze igyekeznek is.


Szóval szerintem az alapkoncepció ez volt, emiatt találták ki a gyakorlatokat - meg hogy persze változatosabb is legyen az óra, és valljuk be, ezek érdekes gyakorlatok, főleg akiknek megy - az más kérdés, hogy a tanároknak így egyszerűbb

2011. júl. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:

Ez az "elhízott" szó ott, nagyon nem igaz.

Én se vagyok vékony, de az egyik legjobb futó, hegymászó, röplabdás és kosaras csaj is. Úgyhogy ez egyből kiesett.

De egyébként, én is utálok tesizni. Nem is az, hogy rossz, mert nem lenne az, ha nem csinálnánk olyanokat, hogy kézenállás (nálunk egyik tanár se vállalt felelősséget érte, ha fejre esünk) és társai. Mi kiharcoltunk, hogy gyúrhassunk. Szépen izmosodtunk. :) Szerintem nem is az a baj, hogy sok lenne, csak azért a padból/reggel be a tesire, és kúpert meg mindent sz*rt futni úgy, hogy szinte egész nap ülünk meg ilyenek, nem nagyon kényelmes dolog. utolsó órába fáradtak vagyunk, de akkor levezetésnek jó.

2011. aug. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!