Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Igazgatásszervező? Mit gondoltok?

Igazgatásszervező? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Tudom mit jelent, viszont érdekelne mit gondoltok róla, az alábbi szempontok szerint:


1, Jogász vs. igazgatásszervező?

+ Tudva h. jog 5+3+1 év vs. igazgatásszervező 3 év.

+ Álláslehetőségek: jog- ügyvéd, bíró, közjegyző, EU 0,0005% esély, viszont mégiscsak jogász vs. igazgatásszervező gyakorlatilag csak közigazgatásban...:-/


2) Melyik intézményt ajánlanátok, melyik a legnormálisabb/érték arányban?


3) BCE-ről van valakinek infója??? (Nehézség, elismertség, szakmai erősség)


2011. júl. 30. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
jog!
2011. júl. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1. Az igazgatásszervező szak nem más, mint lebutított jog. Persze jól hangzik, hogy kicsit közgáz, kicsit jog, kicsit szociológia, csak a közgazdászokkal, jogászokkal, szociológusokkal nem veheti fel a versenyt. Mert még ha annyi munkahely lenne az országban, hogy fel lehetne tölteni ig.szervezőkkel, akkor azt mondanám, hajrá, de ma már a jogászok is elvállalják az ilyen "kisebb" munkákat is önkormányzatoknál, amiket az igazgatásszervezőknek ígérnek a pályaválasztáskor. És nyilván ha ugyanarra az állásra jelentkezik egy jogász meg egy ig.szervező, nem biztos, hogy az utóbbi kapja meg az állást, mert azért a jog az mégiscsak jog...


2. Ha jog, akkor ELTE, ha ig.szerv. akkor nem mondok semmit.


3. A BCE elismert, nem feltétlenül nehéz (csak a bejutás), de akkor is csak egy ig.szerv. diploma.


Én nem ajánlom azt a szakot, gyúrj rá jogra, ha ilyen az érdeklődési köröd. Lehet, hogy azzal kecsegtetik a végzősöket, hogy ezzel a szakkal majd közjegyzők lesznek meg majdnemjogászok, még ha a kompetenciáik meg is lennének, annyi jogász van, hogy nekik fogják adni ezeket az állásokat. A tiétek meg a maradék.

2011. júl. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ügyvéd, bíró, közjegyző. Jóval több az esély, ha jó eredménnyel végzel.

Nem csak ügyvédből, bíróból, és közjegyzőből áll a jog világa.

Ott vannak még az ügyészek, jogtanácsosok, és még ezer +1 munkakört be lehet vele tölteni.

2011. júl. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

2.-nak: én is így gondolom alapból... - viszont a gyakorlatban nem ezt látom. A munkáltatóknak t*k mindegy, h. melyik (ha mindkettő megfelelő) - ha maga a személyed megfelel... :-/

+ sokszor pont az egyetemet végzettek vannak hátrányban, mert a munkáltatónak teljesen felesleges az egyetemi diploma, ha ua. a munkakört egy "alacsonyabb végzettségűvel" is be tudja tölteni. Ez még az egyetem-főiskola viszonyban is sokszor igaz. Az egyetemista "túlképzett", 5 évig b*romságokkal tömték az agyát, volt ideje lébecolni 5 évig, és kevésbé autentikus a munka világában...

A főiskolás autentikusabb, gyorsabban elsajátította az alap dolgokat, amennyire a feladat ellátásához kell-nyílvánvalóan megvannak az alap kompetenciái...


Valamint valsz. nem fél évtizedeket töltött el a felsőoktatás gondtalan magzatvíz-ölelésében...:-/

2011. júl. 30. 17:57
 5/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok


Nézd, én nem mondom, hogy az ig.szervezők mind munkanélküliek lesznek, de ha a jogról azt mondjuk, hogy munkanélkülieket termel (amivel egyébként nem értek egyet), akkor az ig.szerv.-re ez fokozottan igaz. Olyan nesze semmi fogd meg jól szak. Szép és jó, amit ígérnek, de a gyakorlatban vajmi kevés szükség van rájuk.


Én speciel munkajogász vagyok, és a helyi munkaügyi központban dolgozom. Nem igazán találkoztam még álláskereső jogászokkal, viszont igazgatásszervezők gyakran kényszerülnek olyan munkák közül válogatni, amikről lefogadom, nem ezeket vizionálták maguk elé, mikor erre a szakra jelentkeztek.


Lehet, hogy hazabeszélek, de azt mondom, érdemes ráhúzni még két évet, hogy egy értékesebb, élhetőbb diplomát kapjunk.

2011. júl. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A túlképezettség nem jelent semmit a versenyszférában.

A munkáltató nem úgy fog hozzáállni, hogy jajj te túl sokat tudsz, az nem jó. Hanem úgy, hogy minél nagyobb a tudásod, az annál jobb, mert több problémát fogsz tudni megoldani.

Egy jogász kb. tanul mindent, 5 évig + szakvizsga + specializáció.

Egy ig. szerv meg kb. 3 évig, azt is "butítottan". Önkormányzatoknál biztosan jó, de látod, egyre több a leépítés a közigazgatásban.

2011. júl. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!