Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvidéki magyar lány vagyok,...

Felvidéki magyar lány vagyok, ősztől kezdem az egyetemet Pozsonyban. Mennyire nehéz megszokni, hogy nem az anyanyelvemen fogok tanulni?

Figyelt kérdés
Emiatt félek a legjobban, ugyanis nem vagyok valami nagy nyelvzseni, és hát nem megy túl rózsásan a szlovák. Meg ugye ott vannak az előítéletek is a magyarokkal szemben. Félek, hogy emiatt nem fogom bírni az egyetemet, nem pedig a szak miatt.
2011. júl. 23. 19:22
 1/3 anonim válasza:
Nem tudok sajnos sokat segiteni rajtad mert csak egy 16 eves vagyok aki Ausztriäban el.De csak azt tudom mondani,hogy ha valaki piszkäl a magyarsägod miatt akkor szard le magasrol :) Velem is elöfordult mär,hogy "beszoltak" a magyarsägom miatt de lekell szarni öket :)
2011. júl. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm Pozsonyba jár egyetemre, mesélte, hogy rengeteg magyar van. Nem kell aggódnod.
2011. júl. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
49%
Hát hallod kajak sajnállak :( szerintem nem nehéz idegen nyelven tanulni (én németül tanultam), mert nagyon hamar hozzászoksz, hogy állandóan azt hallod, meg otthon is olyan nyelven tanulsz, de a diszkrimináció ellen sajnos nincs mit tenni. Annyi ,hogy ha mondjuk a magyar történelembe kötnek bele, akkor inkább hagyd rájuk a hülyeségüket, mert az ami leginkább bántja a csőrüket, ha nem adsz nekik igazat abban, hogy Hunyadi Mátyás volt az első magyar király meg hasonlók....
2011. júl. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!