Akkor is érdemes lesz elmenni a főiskolai gólyatáborra, ha egy ismerősöm sem lesz ott?
Első, fő kérdésedre:
Akkor is érdemes. Én úgy mentem (ELTE BTK), hogy hiába tudtam, hogy egy volt gimis osztálytársam is ott lesz, egész más csoportokba soroltak be minket, nem sokat voltunk együtt, sőt..! Max. este odamentem hozzá, amikor zene, tánc volt és váltottunk pár szót. És közben derült ki, hogy jé, van még ismerősöm, akiről nem is tudtam.
Menj nyugodtan úgy, hogy nem ismersz senkit - a többiek is így lesznek ezzel. :)
Elég hamar összeismertetnek jópár emberrel, ők meg másokkal, és így tovább... ezen ne aggódj. Ez a lényege.
A második kérdésedre:
Egyetem- és kollégiumfüggő. Az pl. bizonyos, hogy az ELTE Kőrősi Csoma Kollégiumában megpróbálnak hasonló szakos illetőket összeválogatni. (Pl. van anglisztikás ismerősöm, aki egy másik anglisztikással és egy germanisztika-németessel lakik együtt, illetve két olaszos csoporttársam együtt lakik egy spanyolossal, így romanisztikások vannak együtt.) Mivel nem vagyok kollégista, nagyon nem látok bele. Más egyetemek kollégiumairól nem tudok.
Én egy kisvárosi fősulira járok, nálunk elég nagy a kolik kapacitása, így mindig akadnak szabad helyek. Ha a szobatársaddal nagyon nem jössz ki, mással meg kijönnél, akkor lehet csinálni cseréket, már ha az ő szobatársa is beleegyezik. Ha nagyon nem bírja valaki, akkor átrakhatják olyan szobába is, ahol van egy szabad hely, az ő döntése hogy akarja-e avagy sem!
Tavasszal lehet újra jelentkezni koliba (következő évre), illetve ekkora le lehet adni a különböző igényeket is. El lehet mondani, hogy te most inkább 4-es szobába akarsz menni, ezekkel az emberekkel, vagy 2-esbe vele... Mindenki igényeit nem tudják sajnos figyelembe venni, de igyekeznek úgy kialakítani a dolgokat, hogy az a hallgatóknak is kedvezzen. Az elsősöknél ilyen nem nagyon van, ők általában 3-as szobát kapnak és csönd, bár gólyatábor végén a koli felelős diáknak el lehetett mondani, hogy "én Xy-nal összehaverkodtam és szeretnék vele lakni" így a 3-asba együtt raknak titeket.
Ez persze egyetemenként és fősulinként változik, nyilván attól is függ milyen koliba jelentkezel. Ha egy nagy egyetemről van szó több "kicsi" kollégiummal, akkor általában karonként van külön kolesza az intézménynek. Te attól hogy bölcsésznek mész jelentkezhetsz közgázos koleszba is, de nyilván elég kicsi a valószínűsége, hogy ott találnak a saját szakodról embereket melléd. Elég sok mindentől függ ez, mindenesetre ha nagyon nem megy valakivel az együtt élés akkor is meg lehet oldani, nem kell megijedni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!