Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Továbbtanulás, SEGÍTSÉÉÉG!?

Lestat_626 kérdése:

Továbbtanulás, SEGÍTSÉÉÉG!?

Figyelt kérdés
Szeretnék tanácsot kérni, hogy mégis merre fele tanuljak tovább. 17 éves vagyok (nemsoká 18), de sajnos még fogalmam sincs róla, hogy mit merre. :( Sok ötletem volt már az évek folyamán, de valahogy mindegyiket elvetettem valamiért. Elég jó tanuló vagyok, humán beállítottságú, kedvenceim: irodalom, töri, angol. Főként a töri. :) De a törivel kölön nem lehet semmit kezdeni. :( Gondolkoztam a kommunikáció és médiatudományon is, de ahhoz túl sok pont kell (én meg nem hiszem, hogy nekem lesz annyi, bár van nyelvvizsgám, meg töriből emeltre megyek, de akkor is :D), meg apukám azt mondja, hogy az "felesleges" szak, mert hogy nem lehet vele semmit kezdeni. Tudnátok olyan sulikat belinkeni, vagy írni, ahol ezt lehet tanulni? (Bp. vagy Debrecen) Egyéb ötleteim voltak még: politológia (de ez nem igazán tudom mire jó), szociális munka. Szerintetek melyik a legkedvezőbb? Melyikkel lehet jól elhelyezkedni? És légyszi, írjatok sulikat, meg személyes tapasztalatokat is. :) Előre is köszönöm a válaszokat!
2011. jún. 30. 10:51
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy olyan sulikat írjatok, amikhez van kollégium, (meg azt is, h az mennyibe kerül havonta, ha lehet) illetve, hogy államilag támogatottra szeretnék menni.
2011. jún. 30. 10:56
 2/5 anonim válasza:
100%

Szia! Én nemzetközi tanulmányokra járok a Kodolányin. Itt tanulunk rengeteg törit. :) Sok lehetőségünk van erasmus-program keretében külföldön tölteni egy félévet. Van koli is, bár az árakat nem tudom, mert én nem vagyok kollégista, de úgy tudom, hogy szinte mindenkit felvesznek kollégiumba. Szerintem nézz utána hátha megtetszik.

Kommunikáció és médiatudomány szak van nálunk is, meg a Budapesti kommunikációs Főiskoláról tudok, hogy van. Meg nyilván máshol is de én ezeket tudom. :)

2011. jún. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! Nagyon hasznos volt! Meg is néztem a suli honlapját, meg minden. Nagyon tetszik!!! Mesélsz még róla? Milyen a nemzetközi tanulmányok? Dda sok pont kell, h bejuss, ugye? Én nem tudom hány pontom lesz, eddig csak az angol érettségim van meg, az 90%-os lett, előrehozottan. A többiben csak reménykedni tudok, h jó lesz. :D
2011. jún. 30. 13:51
 4/5 anonim válasza:
Én szeretem a szakot, mert én is szeretem a törit, meg érdekel a politológia, az is van. Előtte vendéglátást tanultam, de azt nagyon nem szerettem. Hát fizetősre nagyon könnyű bejutni, de államira viszont húzós. Tavaly 400 felett volt rá a ponthatár. Igazából elég laza volt az első év, meg elég hallagatóbarát a suli, szal van mellette szabadidőd is, ha mondjuk dolgozni szeretnél mellette v ilyesmi. Meg mondom ami a legjobb szerintem az a sok lehetőség külföldön tanulni vagy gyakorlatozni. Én igazából ajánlom ezt a szakot. Ha van még kérdésed írj nyugodtan. :) Ami nagyon nem tetszik benne hogy a nyelvtanulás 0, azt magadnak kell megoldanod, ha szeretnél vmi hasznosat kezdeni. :)
2011. jún. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Írtam üzenetet! :)
2011. jún. 30. 16:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!