Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csinál egy közgazdász?

Mit csinál egy közgazdász?

Figyelt kérdés
Hogyhogy "mindenkinek" ebből van diplomája és mégse tudja senki, hogy mit is csinál egy közgazdász?
2011. jún. 20. 22:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

szvsz


egy sztenderd gazdasági képzés rengeteg kétes értékű információt tartalmaz... (finoman fogalmaztam)


ami pedig valóban érték belőle azt akár magad is megtanulhatnád... ingyen...


ha elfogadnák úgy…


de nem fogadják el…


és ez nem arról szól, hogy olyan hű-de-okos emberek jönnének ki ezekről a képzésekről (pl. CHF-ben eladósodó, pénzüket lekötött bankbetétben tartó „közgazdászok”:))) )


hanem arról, hogy a jelenlegi túlbonyolított rendszert így találták ki… és ezt milliónyi ponton burkoltan érvényesítik is…


PS: közgazdász-túlképzés van – a többség nem fog túljutni a szellemi betanított munkán, és a tanulmányai alatt a közgazdaságtant is megutálja… (egy életre…)

2011. jún. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

10 éve is azt mondták, hogy közgazdásszal Dunát lehet rekeszteni. Mégis túljutottam a "betanított szellemi" munkán, sőt csoporttársaimnak is vagy rendes menedzseri állásuk van, vagy saját cégük amiből szépen megélnek.

Magadtól sok mindent megtanulhatsz, kiolvashatsz milliónyi orvosi szakkönyvet, a kisujjadban lehet, de orvos mégsem vagy.

És ahogy egy közgazdás is eladósodhat svájci frankban, úgy egy orvos is kaphat infarktust.. akkor ez azt jelentné hogy hiányosak az ismeretei és saját magán nem veszi észre a jeleit?

Valahogy szelektálni kell ember és ember között, ha felveszel munkavállalót. Vezetői pozícióra már egy diploma sem elég beugrónak, anélkül még közelébe sem kerülsz az első rostának. Ez esetben ez annyit jelent, hogy a munkavállaló bizonyos mértékben biztosítva van, hogy az illető beszél egy nyelvet, hajlandó információt befogadni (tanulni). Kisebb a rizikója mint egy érettségivel munkát kereső embernek. És egyáltalán nem biztos, hogy gazdasági területre keresnek közgazdász végzettségű embert.

Persze egy diplomásnak is sok esetben végig kell járnia a cégen belüli szamárlétrát. Lehet, hogy asszisztensnek vagy ügyintézőnek veszik fel. Akink ez derogál, jobb ha saját céget alakít és abban próbál meg boldogulni. Ha elfogadja, lehet két év múlva már az adott cég teljes raktározási rendszerét irányítja raktárakkal meg raktárvezetőkkel a keze alatt. És mindezt egy közgazdász és nem egy logisztikai szakember, míg azok hiába jelentkeznek oda, köszönik szépen, de meg vannak elégedve a jelenlegi munkatárssal.

Ez van.. a közgazdász egy "Jolly Joker" szakma. Simán kitúrhat akár más területen tanult szakembereket is a pozícióból. Aztán már a kutyát sem érdekli, hogy abban a pozícióban van-e végzettséged, utána a referencia már amúgy is jobban számít (inkább egy 10 tételes minőségi referencialista, mint 10 végzettség)

2011. jún. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

ha ilyen lelkes közgazdász vagy, akkor látókörbővítés gyanánt ajánlom az alábbi piaci fundamentalista könyvet


[link]


nagyon jó:)

2011. jún. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

és az alábbi eretnek irányzatot is:)


[link]

2011. jún. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Közgazdaságtan már nem érdekel... az csak a végzettségem és pont arra elég hogy mondjuk ne vegyek fel frankhitelt ;)

Én is mint a legtöbb végzett közgazdász, már rég nem a szakmájában dolgozik. Nekem csak pont arra kellett, hogy huszon néhány évesen már raktározási vezető legyek (nem raktárvezető!) Bár kontrollerként dolgoztam később pár hónapot, millió számolást végezve, mi hogy térül meg, de gyorsan továbbléptetett a vezetőség. Az a pár hónap volt csak az hogy a Feor szám szerint "közgazdász" voltam.

Annyiban segített, és ebben mondjuk szerencsém is volt, hogy anno "közgazdász" végzettségű embert kerestek.

Arra jó a szakma, hogy elinduljon az ember, és egy esélyt adjon, hogy ne pizzafutárként tengesse életét.

Utána meg úgyis arra fele sodródik amihez ért, vagy amifle affinitása van. Soha semmiféle minőségbiztosítási mérnök vagy minőségbiztosítási szakmai végzettségem nincs, nem is volt, mégis ebben a pozícióban hasonló méretű cégeknél minimum elvárás a szakirányú mérnöki diploma, ha oda be akarsz kerülni. Kivéve, ha már olyan dolgot fel tudsz mutatni, ami üti a diplomát mint bubit a király :) azaz be tudod mutatni, hogy igenis, te mindenféle diploma és szakirányú végzettség nélkül is ugyanazt tudod szakmai tapasztalatból mint az aki ezt tanulta "volt valamikor - by Szalacsi)

2011. jún. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ugyanarról beszélünk:)


PS: te nem valódi közgazdaságtant tanultál, az a képzés merkantilista téveszmékkel és számmisztikával telezsúfolt agymosás volt:) (ez lenne ma a közgazdaságtan)

2011. jún. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!