Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csinál egy közgazdász?...

Mit csinál egy közgazdász? Milyen feladatai vannak?

Figyelt kérdés
2011. máj. 11. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, milyen szakon, szakirányon végez. Közgazdász és közgazdász között óriási különbségek lehetnek és ráadásul attól is függ, milyen munkát végez. A gyakorlatban egyébként a legtöbb közgazdász nem sokat hasznosít a főiskolai ismereteiből. Pl. a turizmus-vendéglátás szakosok legnagyobb része megy front office-ra, vagy event management területre, ahol soha az életben nem kell analizálniuk, de aki mondjuk pénzügy-számvitelt végez, annak "pénzügyesként" egy cégnél elég sokat kell alkalmaznia az ismereteiből. A kérdésed túl tág számomra, ezért csak továbbra is annyit tudok mondani: változó.
2011. máj. 12. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.Az érdekelne például, hogy kereskedelem-marketing és/vagy nemzetközi gazdálkodás szakokon végezve milyen feladatokat láthat el?

Például nemzetközi kereskedelmet lebonyolító cégnél miket kell csinálni? Mennyire elég ez a diploma ehhez?

2011. máj. 12. 08:08
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

"de aki mondjuk pénzügy-számvitelt végez, annak "pénzügyesként" egy cégnél elég sokat kell alkalmaznia az ismereteiből"


ott se hasznosít túl sokat


rengeteg, felesleges, haszontalan dolgot tanítanak


afféle papagáj-kommandó képzés/agymosás ez


és hogy mit csinál egy közgazdász?


általában beosztott segéd-adminisztrátor lesz


olyan munkát végez, amit korábban érettségizett kollégák láttak el


nagyon kevesen látják át valóban a valódi gazdasági, pénzpiaci összefüggéseket (ez nem cél az átlagos, „sztenderd” gazdasági képzés esetében…)


és ők se az iskolai képzés során szedték magukra ezeket az ismereteket (bár az kétségtelen, hogy elsöprő többségük rendelkezik gazdasági végzettséggel, de ők legalább rájöttek arra a képzés végén, hogy lényegében szinte alig tanultak vmi valóban használható ismeretet)


közgazdász diploma = belépőjegy, beugró


közgazdász képzés = formai kör (főbb vonalakban)

2011. máj. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ.Akik valóban átlátják a gazdaságot, hogyan tettek szert erre a tudásra?Úgy hallottam,hogy régebben, kb. az 1960-as években még sokkal használhatóbb tudást adtak át az egyetemeken....
2011. máj. 12. 12:09
 5/7 anonim ***** válasza:
Az azóta Corvinus fedőnéven futó Marx Károly Egyetem? nem hiszem:)))
2011. máj. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát valahogy úgy hogy nem elméleteket gyártanak, hanem a piacon dolgoznak, pl. több évtizede sikeresen kereskednek a tőzsdén


Persze itt nem magamra gondoltam:)


Én – közgazdasági/pénzügyi alapként –

az alábbi linkről letölthető hangoskönyveket/hanganyagokat nagyon hasznosnak találtam

[link]


pdf formátumban is fent vannak


piaci infoként pedig az alábbi két honlapot ajánlanám


www.marketoracle.co.uk

az archive szekcióban Nadeem Walayat-ot, Gordon T Long-ot, Jimm Willie CB-t ajánlom


www.zerohedge.com

2011. máj. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

így már talán élni fog a link


[link]


[link]

2011. máj. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!