Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy kell megoldani a következ...

Hogy kell megoldani a következő feladatot?

Figyelt kérdés

X = (a^-1) mod 5

a=2 esetén?

és a=3 esetén miért nincs megoldás?


2011. jún. 9. 15:30
 1/3 anonim ***** válasza:

2^-1=1/2

a mod osztás a maradék osztás vagyis 1/2ben az 5 megvan 0-szor és maradt az 1/2.

tehát 2^-1 mod 5=1/2

ha 3^-1=1/3 és ugyanúgy kell számolni,mint az előzőnél.


miért gondolod h erre nincs megoldás? középsuliba vagy felső oktatásba adták ezt a kérdést?más kiegészítő infót nem adtak róla?

2011. jún. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Egyetemen vizsgakérdés (Adatstruktúrák és algoritmusok)

Ez ebben az esetben nem maradékos osztást jelent hanem multiplikatív inverzet, és 3nál nincs megoldás az biztos, csak nem tudom megoldani az ilyen tipusú feladatokat. Googleba is kerestem, de semmi eredmény, vagy csak nem értem...

2011. jún. 11. 10:15
 3/3 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam kicsit, mivel fejből írtam lehet, hogy 3-nál van megoldás, és 2-nél nincs. Még annyi, hogy euklideszi algoritmussal számolható ki, és a mod az tényleg moduláris osztás, csak a -1 jelzi elvileg a multiplikatív inverzet. Vizsgán én is 1/2-et írtam, csak szépen áthúzták...
2011. jún. 11. 10:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!