Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akik már leérettségiztek azok...

Akik már leérettségiztek azok mit gondolnak utólag? Felesleges volt parázni?

Figyelt kérdés
Nem csak idei...hanem régebbi érettségizők véleményére is kíváncsi vagyok...én jövőre fogok, de kb ahogy közeledek, egyre jobban érzem, hogy nem tudok semmit se.
2011. máj. 29. 22:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, felesleges volt. Amire készültem annyit, amennyit kívántam, az eddig ötös, amivel nem sokat törődtem, az pedig csak akkor lesz ötös, ha hibátlan lesz a szóbelim.
2011. máj. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

én levelezőire járok...ami ugye heti 2x van...tehát nem olyan, mint egy nappalin....és sajnos az első évet nem igen vettem komolyan...negyed éves vizsgákon is volt,h puskáztam...és attól tartok, hogy kb éretteségin jövöre csak nézni fogok ki a fejemből, és mkinek meglesz, csak nekem nem!:SS

Pár ismerösöm is mondta, hogy amiből nagyon rosszul állt az is 4es lett neki....tehát nemtudom...mondjuk egy egészséges izgulás azért kell...de én sokkal jobban izgulok majd szerintem!:S

Mondjuk van egy szakmunkás OKJ-s vizsgám,azon is paráztam,de 4esre levizsgáztam belőle aztán végülis..és mondom ezért paráztam???

de azért a kettő között ég és föld a különbség!

2011. máj. 29. 22:48
 3/13 A kérdező kommentje:
Olyanok véleményére vgayok főleg kíváncsi, akik év közben nem voltak vmi jók...:/
2011. máj. 29. 22:49
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges volt. Utólag visszagondolva, az érettségi tök nagy buli volt. A tanárok pedig megállás nélkül súgtak.
2011. máj. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
:)))
2011. máj. 29. 23:30
 6/13 anonim ***** válasza:
49%

Tényleg nem egy nagy was ist das az egész. Tanárok segítőkészek. Akár súgnak is :D. Valamennyire hagyják azt is, hogy súgjatok egymásnak, de ez tanárfüggő. Német írásbelin magnóhallgatásnál még a tanár is tudott valamit németül, próbált segíteni, de nem értünk vele semmit :D. Szóval ne félj, most egy kicsit jobban tanulj, régi sorokat nézd át, ami pedig úgy érzed hiányos, tanuld meg.


Ja: írásbelire nem lehet készülni! :D. Bármit kérdezhetnek :D. De mégis vannak dolgok, amik segítenek készülni. Töriből a szóbeli tételek nagy része visszaköszön írásbelin. Irodalomból a szövegértés egyértelmű, nem nehéz. Fogalmazásnál meg válaszd az érvelést. Tanulj meg érvelni, mondjuk ehhez átfogó tudás kell, mert irodalmi példákkal kell alátámasztanod érveidet. De! Mi a jobb? egy-két dologról írni 4-5 oldalt? Vagy saját gondolatokat írni 4-5 oldalon keresztül és kb 10 irodalmi példát felsorolva, mindegyikről 6-7 sort írni? Matekból, hát, az első része necces. 45 perc azt hiszem 12 feladatra. (nem igen emlékszem 2006-ban érettségiztem). Ott elakadsz egy feladattal, inkább hagyd, nem lesz időd a többire. A másik 3 órás rész már jobb, nekem ott könnyebb volt teljesítenem :D. Időm volt, ráadásul én választhattam ki, hogy melyik feladatokat akarom megcsinálni. Elbíbelődtem velük :D. Informatika írásbeli vicc volt. Mondjuk az excel az nehezen ment :D. Német, hát fejvakargatás, meg sugdolózás, stb :D, össze lehet hozni azt is :D.


Szóbelin, sarkosan fogalmazva, ha már a napszaknak megfelelően köszönsz, megvan a kettes... Majd ha túl leszel rajta, megérted, miért írtam ezt :D. Ne féklj, nincs mitől.


Nem voltam a 4 év alatt egy tanuló gyerek. Tizedikben év végén buktam elektróból, év végén átmentem. Tizenegyedikben félév előtt 6 tárgyból álltam bukásra. Félévkor egy tárgyból buktam, fizikából. Átmentem a gyengébb csoportba, ott hármas lettem év végén. Félévkor 2,83 volt az átlagom. Év végére összeszedtem magamat, 3,42 lett az átlagom! Érettségi tárgyak átlaga 3,83 volt.


Érettségim pedig 4,2-es átlagú lett. Pedig nem igazán tanultam magam agyon. Ha akkor, azon a héten, amikor szóbelizek, megjátszom az ötös lottót, biztos, hogy telitalálatos szelvényem lett volna :D. Azokat a tételeket húztam, amiket a legjobban tudtam, vagy simán csak tudtam. Az érettségihez nem csak tudás, szerencse is kell. Nekem pofátlanul nagy szerencsém volt ez igaz. De annak nincs is szerencséje, aki nem tett érte semmit....

2011. máj. 30. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
javítom, tizedik év végén valóban buktam elektróból, de pótvizsgán mentem át :D
2011. máj. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Huh koszi a hosszu, kielegito valaszt:))) remelm en is igy leszek..es nem az egyetlen leszek akinek nem sikerult.xd
2011. máj. 30. 01:07
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a mostani érettségin már művészet megbukni. Meg lehet, nem mondom, hogy nem lehet. De ahhoz már tényleg hülyének kell lenni. Ha valaha is készültél dolgozatokra, ha van értelmes eszed, akkor baj nem lehet, nem fogsz megbukni.


Sokkal gyakoribb, hogy az, aki széttanulja magát, az apróságokon csúszik el és lesz emiatt rossz az érettségije.

2011. máj. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szinte csak ugyanazt tudnám mondani, mint az utolsó. Nagyon hülyének kell lenni, hogy megbukj... :)

Az 5-öshöz mondjuk már kell egy kis tudás, de azért nem kell sz*rrá tanulni magad, én legalábbis a saját példámon tudom, soha nem voltam az a lelkiismeretesen készülő típus, és így is csak egy 4-esem lett, pedig azért erős suliba jártam. De olyan osztálytársam is volt, aki halálra tanulta magát, mind a 4 év alatt, mind érettségi előtt, és mégse sikerült neki túl jól, mert agyon izgulta az egészet...

Na szóval lényeg a lényeg, nem kell tőle félni, ha van egy kis sütnivalód, biztos hogy sikerülni fog :)

2011. okt. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!