Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Angolból felesleges az alapfok...

Angolból felesleges az alapfokú nyelvizsga?

Figyelt kérdés

mert azt mondják hogy általában azt már nem teszik le csak a középszintűt

mennyivel neheznn a második az elsőnél?

és az alapfokúhoz kb miket kell tudni, mikkel kell tisztába lenni? és ugyanígy mit kell tudni a középhez??

fontos köszi


2011. szept. 16. 18:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Minden nyelvből felesleges. Sehol nem számít semmi.
2011. szept. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Mindez azért van, nmert nem nevezhető éppen egy értékelhető nyelvtudásnak.
2011. szept. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
sehol semmihez nem fogadják el, se továbbtanuláshoz se munkához. az alapfokú nyelvvizsgához kb semennyi nyelvtudás nem kell. sőt a középfokú nyelvvizsga is elég nagy hülyeség, a legtöbb ember akinek középfokú nyelvvizsgája van, semmit nem tud az adott nyelven az alapokon kívül, de ha elkéne beszélgetnie valakivel valami hétköznapi témáról, sírva fakadna..
2011. szept. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
nekem igenis van alapfokúm,de örülök neki.a középfokúhoz így már(bárki bármit mondjon)nem kell sok.és mentesít az évvégi angol vizsgám alól!csak van vmi haszna.ha más nem akk ennyi.am nem olyan könnyű annak a magnója,se.
2011. szept. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%
ja és am arra is kellet készülnöm eleget és azt se tudja mindenki megcsinálni.
2011. szept. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%

Hát ahogyan az előttem szólók is megírták, semmit nem lehet vele kezdeni.

Illetve egy valamit mégis. Lesz egy kis vizsgarutinod.

2011. szept. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%

Nyelvfüggő :D Noha ha jól tudom pl. japánból van több különböző szint nem csak a sima 3 (lehet rosszul hallottam :D) de ott az "alapfok" is sokat számíthat már xD

Egy sima angol-német egyebeknél értelmetlen az alapfok. Semmi értelme nincs szegénynek, mert aki tanul x éve nyelveket suliban és emellett érdekli is olyan szinten, hogy szabadidőben megnéz sorozatokat-filmeket adott nyelven és így szórakozva is tud tanulni már bőven el kell, hogy tudjon végezni egy középszintűt. És itt szögezném le, kedves utolsó előtti, hogy alapszintű nyelvvizsgára nem kell készülni :( Legalábbis nekem volt még gimiben régebben egy osztálytársnőm aki általános eleje óta angolozott, noha az angol nyelvtanához (ami rohadt könnyű sok más nyelvhez képest) semmit se konyított (különböző múlt idejű igealakok neki sok volt már :D) mégis volt egy alapfokúja mert neki az számított milyen papírja van nem az mit tudott.

2011. szept. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

sissi császárné

önigazolás... de örülök ha büszke vagy rá.


Sajna nem jó... javíts ki, ha tévedek, de ez a "tudok valamicskét egy idegennyelvről és jó lenne, ha papírt is kapnék róla"

Ha van egy alapfokú nyelvtudásod, az azért örvendetes, mert rá tudod építeni a középfokot, ha már a nívós magyarországi nyelvvizsgarendszer-szintezésnél akarsz maradni. Előttem írták, hogy a legtöbben középfokúval is alig tudnak megszólalni, ami sajnos igaz. Ráadásul ők megrendíthetetlenül meg vannak győződve afelől, hogy "tudják" az adott nyelvet.


Nekem az a véleményem, hogy egy nyelvet beszélni kell, mindenféle jól hangzó alap-, közép-, és felsőfok jelzőkre tekintet nélkül. Papírt lobogtatni nincs értelme, mert ahol kérik a nyelvtudást, ott a papír nem fog helyetted beszélni, ahová pedig csak a papír kell... oda nyomtathatsz magadnak. Értelme 0.


Ha használhatóan akarsz beszélni egy nyelvet, távolról sem tökéletesen, akkor az itteni felsőfokot kell megcélozni. Ha átmész kb 70%-kal a vizsgán, akkor valódi középfokon beszéled a nyelvet. Aki ezen a ponton nekem esik, az valószínűleg hasonló cipőben jár, és a felsőfok miatt hatalmas ásznak képzeli magát. :)


SZVSZ, aminek értelme van, egy középfokú úgy, hogy utána nem szállsz el magadtól, utáni pedig egy felsőfok. Az alapnak semmi... max nem adnának el külföldön, másra nem jó.

2011. szept. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

20:51


Arról nem is beszélve, hogy van aki egy középfokú nyelvvizsgával rendelkezik, és utána évekig képzi magát (mint én), de valamiért nem érdeke felsőfokút tenni. Valószínűleg ő jobban beszéli a nyelvet mint az, aki x+1 éve tett felsőfokút, de azóta alig használta. Szerintem kezdj el tanulni bármilyen nyelvet, soha, semmilyen vélt vagy valós szintnél nem dőlhetsz hátra, hogy "végeztem". Jöhet a következő idegennyelv.


Ha jó motivációnak érzed, hogy kevés tanulás után alapfokú nyelvvizsgát teszel, de itt NEM állsz meg, akkor egészségedre. Azonban legyél tisztában azzal, hogy a használható nyelvtudás felé hosszú az út.

2011. szept. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
86%
Nem hogy felesleges, de kifejezetten gáz. Gyakorlatilag van egy papírod arról, hogy nem beszéled az adott nyelvet.
2011. szept. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!