Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tanácsoltok? Ugy általánosan

Mit tanácsoltok? Ugy általánosan

Figyelt kérdés
hello. 15/F vagyok, most ballagok, sikeresen bekerültem a debreceni erdey grúz vegyipari és környezetvédelmi szakközépiskolába. mit tudnátok tanácsolni: meddig mennyek el(doktori, egyetem vagy elég-e, ha csak a vegyészeti szakmát teszem le), az egy éven keresztül 10000 forint ösztöndíjra gyúrjak-e, vagy pihentessem az agyamat, stb. mit tanácsoltok, hogy vigyem végig a sulit és utána mi legyen....plusz kérdés: egy doktort szinte akárhová felvesznek?
2011. máj. 22. 19:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Én végzés után elmennék gyógyszerésznek egyetemre. Esetleg előtte csinálnék ilyen "technikusi valamit". A "doktori" alatt nem tudom mit értesz pontosan.
2011. máj. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Először nőjön be a fejed lágya.

Ez nem úgy megy, hogy "hm most felvettek ebbe a suliba azt se tudom eszik-e vagy isszák a vegyipart, oké utána megyek alapszakra, majd mesterre, és háát nem tudom lesz-e kedvem elvégezni még a plusz pár év doktori képzést..."

Kis 8-asként még ne azon járjon az agyad hogy el akarod-e majd végezni a PhD képzést is, a legtöbb amit tehetsz hogy tanulsz és kész.

2011. máj. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előző hozzászólóval. Ne gondolkozz ekkora távlatokban! Legyél azon, hogy jól menjen a tanulás, és állíts magad elé célokat. Mint pl azt, hogy ha már van lehetőség szakiskolában is ösztöndíjat szerezni, akkor igen is tanulj, és próbáld elérni! Ha csak 9 hónapig kapod, az is 90 ezer ft, amit arra költesz amire csak akarsz, szerintem ez mindenképpen megéri, egy kis zsebpénz sosem jön rosszul! :) Aztán két-három év múlva már tudni fogod mennyire tetszik neked ez az irány, akarod e magasabb szinten tanulni. Ha igen, akkor elgondolkozhatsz azon komolyabban is, hogy merre tovább... Vegyészmérnöki, gyógyszerész, vagy bármi. Ha felvettek egyetemre, és megy, az is tetszeni fog, akkor a vége felé ott is elgondolkozhatsz azon, hogy szeretnéd e még felsőbb szinten űzni! :)

Szép dolog hogy vannak céljaid, de ne siess ennyire. Annak nincs értelme, hogy mi itt most megmondjuk neked mit csinálj, és azután mész, mert szerintünk az jó! Majd kitapasztalod az évek során!

2011. máj. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!