Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tanácsoltok az érettségi...

Mit tanácsoltok az érettségi előtti utolsó hétvégére?

Figyelt kérdés
Jól tanulok, izgulok az érettségi miatt, szeretném hogy jó helyre kerüljek be. Tettem is érte sokat, rendesen tanultam a négy év alatt, fontos volt nekem, hogy mindig készüljek az órákra. Viszont most nincs ötletem, mit érdemes átnézni ismételni az utolsó napokban. Írtam előző érettségiket, atlaszt, függvénytáblát átnéztem. Ezt a két napot a pihenésre és a feltöltődésre kéne szánni vagy még tanulni kéne? Esetleg egyéb tippek az érettségire? Tapasztalatok? :) Előre is köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 29. 19:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha lelkiismeretesen végig tanultad a 4 évet és az utolsó hónapokat is az érettségire, akkor tűnés bulizni, kipihenni magad, barátokkal lenni, etc!

Ilyenkor általában nem sok értelme van már a tanulásnak, mert csak magadat paráztatod.

Az érettségi amúgy sem egy nagy dolog. Én is azt hittem anno, hogy 'bele fogok halni', de amikor megkaptam a porfogó bizonyítványt, az volt az első kérdésem, hogy 'Ennyi?! Ennyi volt?!'

Lényeg, hogy vasárnap ne igyál alkoholt, és lehetőség szerint korán feküdj le, még ha nem is tudsz elaludni. Nézz tv-t, showder-t, ilyesmit... az agyadat kapcsold ki.


És sok sikert hozzá! :]]]

2011. ápr. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igen, az elalvással mindig problémák szoktak lenni ilyenkor. :( Sajnos bármilyen korán is fekszek le, túlságosan izgulok ahhoz, hogy ki tudjam pihenni magam. Esetleg erre tanácsok? :) Na jó, még egy matek érettségi és befejeztem..
2011. ápr. 29. 20:06
 3/11 anonim ***** válasza:
Menny el futni, vagy egy jó nagy kiadós sétára. Gondold át, mi az, ami lefáraszt téged :)
2011. ápr. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
énis izgulok és becsületesen tanultam. De az a problémám,ha most egy fogalmazást kéne írnom a Rákóczi szab.harcról.. hát...:D meggyűlne vele a bajom. Én ettől parázok
2011. ápr. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Persze, én is hasonló helyzetben vagyok. De gondolj csak bele, sokan megcsinálták már ötösre még akkor is ha nem törivel mentek tovább. Néztem feladatsorokat és szinte szövegértés az egész, ami meg tényleges tudást igényel az a legalapvetőbb dolgokra kérdez rá. Ha tanultál, szerintem biztos az ötös! Legalábbis engem ezzel nyugtat minden idősebb barátom! Persze nekik könnyű már :)
2011. ápr. 29. 21:50
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Én tavaly érettségiztem.

Az "utolsó hétvégén" már nem igazán tanultam,és már vártam,hogy túl legyek az egész írásbeli részen :-D

Nem is vészes,bár azért tényleg oda kell figyelni!

Ha nem csak az a célod (és itt az derül ki számomra,hogy nem) hogy átcsusszanj mindenből egy 2-sel,akkor azért ajánlom,hogy figyelmesen olvasd el a feladatokat!


Ha valami nem ugrik be rögtön,ne pánikolj!

Egyél egy kocka csokit,vegyél egy nagy levegőt és haladj tovább.

Később térj vissza az előző feladathoz. Mondjuk,ha mateknál végképp semmi ötleted nincs,akkor írd ki az adatokat a szövegből.

Próbálj meg összefüggéseket felállítani.

Én lényegében így szedegettem össze a matek érettségin a pontjaimat :-D


Drukkolok!

2011. ápr. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
sok szex és alvás. kipihenten, frissen menj a vizsgákra. sok sikert!
2011. ápr. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Igen, tényleg az ötöst céloztam meg mindenből, de a matektól eléggé félek, nem érzem úgy hogy meg tudnám csinálni ötösre. Most még oldogatok egy-két érettségit aztán pihenek. Matekotok hogy sikerült tavaly?
2011. ápr. 30. 12:15
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Tegnap 23:56-os vagyok :-D


A matektól féltem a legjobban,és mindig is hülye voltam hozzá.

Az érettségi napján azon izgultam,hogy csak legyen meg a kettes.

Végül 46 % lett és hármas :-D

Mondjuk nekem nem kellett a matek a továbbtanuláshoz,mert dupláztam magyarból és töriből.

2011. ápr. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szia! Nekem sem kell a matek, sokkal inkább a biológia, de mivel a biziből megvan a pontom, nem szeretnék duplázni vagyis hogy arra kerüljön sor. Csak attól félek, hogy a matekom nagyon lerontja az "összképet"...
2011. máj. 1. 09:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!