Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tanácsoltok? Ugy általánosan

Mit tanácsoltok? Ugy általánosan

Figyelt kérdés
hello. 15/F vagyok, most ballagok, sikeresen bekerültem a debreceni erdey grúz vegyipari és környezetvédelmi szakközépiskolába. mit tudnátok tanácsolni: meddig mennyek el(doktori, egyetem vagy elég-e, ha csak a vegyészeti szakmát teszem le), az egy éven keresztül 10000 forint ösztöndíjra gyúrjak-e, vagy pihentessem az agyamat, stb. mit tanácsoltok, hogy vigyem végig a sulit és utána mi legyen....plusz kérdés: egy doktort szinte akárhová felvesznek?
2011. máj. 22. 09:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem tedd le a szakmát,hiszen ez szakközépiskola,és onnan nehezebb egyetemre menni,mint egy gimnáziumból.Nem mondom,hogy nem lehetséges,csak többet fogsz "szenvedni" a tanulással,mint mondjuk ha egy gimnáziumból mennél.Gyúrj az ösztöndíjra is,nem pihenhetsz még egy szakközépiskolában sem.Ha kapsz ösztöndíjat,sokat is,akkor az jó,azért ösztönöznek is a tanulásra.Nem hinném,hogyha doktor címet kap valaki,akkor azt bárhova felvennék.Valahol,aki gyakorlatiasabb,sokkal jobban megfizetik.És ezzel a szakmával,meg egy kis nyelvismerettel tervezhetnél külföldre is anélkül,hogy a doktori cím neked kellene.És a szakma letétele után természetesen elkezdhetnéd az egyetemet is,azaz mindened meglenne.Utána meg a munkahely,vagy ahogyan te akarod.Gondold át,építsd a jövőd!Apránként,mert ebben a szakmában buktatók vannak,meg hát az egész életben el lehet bárhol bukni.

Ne hallgass drogosokra,te ne kezdjél el velük drogozni,vagy cigizni,vagy bármi.Ne járkálj minden hétvégén diszkókba,mert a baleset is bármikor megtalálhat,és akkor könnyedén oda lehet a szép jövő!Tanulj,legyél szorgalmas,az első évben mást ne is csinálj,csak tanulj,tanulj,tanulj!

Sokszor kell 3-4 órát tanulni ahhoz,hogy biztosra tudd az anyagot!Ez mindenkinél így kell,hogy legyen.Nincs olyan,hogy kivétel,mert nehéz odafigyelésből megélni.Szakközépiskolákban legalábbis közel vagyunk a gimnáziumi szinthez.Tulajdonképpen ugyanaz,csak mi a végén szakmát is kaphatunk,nekik pedig csak egy érettségivel lesz több,és több esélyük van egyetemre kerülni.Szerintem ezzel az iskolával jól döntöttél,bár a vegyiparban fontos a kémia,ami nehéz 9. osztályban.. nem elijeszteni akarlak,csupán megvilágosítom,mire számíthatsz.

Sok sikert neked!

2011. máj. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!