Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan készüljek szóbelire?

Hogyan készüljek szóbelire?

Figyelt kérdés
Tudom már az ezredik ilyen kérdés...De mégis...Semmi erőm nincsen, se kedvem hozzá. Lenne 20 irodalom 20 nyelvtan 20 töri és 20 kémia tételem, amit mind kidolgoztam már! Itt azonban elfogyott az erőm és rendesen megtanulni nem vagyok képes! Ti hol tartotok? Mennyi időt tanultok egy nap és hogyan osztottátok be? Jól haladtok esetleg még el sem kezdtétek? Mi a célotok? Nekem mindenből az ötös, még van majdnem egy hónapom, tehát annyira nem vagyok késésben! Mégis..hogyan vegyem rá magam?
2011. máj. 21. 17:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindet te dolgoztad ki, akkor már félig tudod is.
2011. máj. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én sem kezdtem el , sőt vannak tételek amik hiányoznak.

De azt nem tudom hogy gondolták, hogy majd ennyi tételt tudni fogunk. Még ha 5 hónappal előtte is tanultam volna, most ugyanúgy nem tudnám és átkellene néznem ugyanúgy..

Szóval , ott lennék ahol a part szakad.

De azért valahogy kezd el te is. Olvasgass belőle.

2011. máj. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is úgy vagyok mint te, se erőm, se kedvem, hiányos tételeim....pedig én 7 tantárgyból vizsgázok a szóbelin, az alapok + 3 szakmai. Szerintem is napi szinten olvass belőlük, tanulgass mást nem tehetsz. Én hétfőtől kezdek neki, majd lesz valahogy. Sokan úgy jöttek ki azon az ajtón hogy "csak ennyi volt?". Hajrá!
2011. máj. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én csináltam egy táblázatot még régebben, meg rendszereztem a tételeimet. 20 nyelvtan, 20 irodalom, 20 történelem (+ angol, ötödik tárgyam már kivégezve). Jelenleg tartok körülbelül 8 vagy 9 irodalomtételnél, ma szeretnék 14 tételig eljutni. Mivel dolgozom a konzultációs időszakban, ezért kicsit lassan haladok, így hétvégén hajtok rá nagyon. A nyelvtant úgy gondolom, ha megírom, utána menni fog pár olvasás után, a történelem pedig szintén nem vészes mennyiség, a magyart találom a legnehezebbnek ezek közül. Én június 16-án fogok vizsgázni, de az utolsó egy hétben folyamatosan gyakorolni, illetve pihenni szeretnék, szeretném legkésőbb jövő hétvégéig befejezni magát a tanulást. Nekem szerencsére nagyon durva tanáraim vannak ezekből a tárgyakból, így ha épp nincs kedvem, vagy rosszul vagyok, vagy elfáradtam a munkában, eszembe juttatom, hogy ki fognak csinálni a szóbelin, ha nem készülök, és rögtön megjön hozzá az erőm. :) A célom már hála az égnek csak a jobb százalék elérése, a matekon kívül mindenem ötös lett.
2011. máj. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!