Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki hagyományos képzésben...

Aki hagyományos képzésben vesz részt (osztatlan,5 éves egyetem), annak meddig kell befejeznie?

Figyelt kérdés

Nem rólam van szó, "az a bizonyos ismerősöm" több mint 5 éve kezdte az egyetemet, és mintha hallottam volna valami olyan pletykát, hogy ez év júniusáig a hagyományos képzésben tanulóknak be kell fejezniük az egyetemet, mert megszűnik ez a képzési forma, és az egész tanulmányuk megy a levesbe.

Mit tudtok erről?


2011. máj. 19. 21:01
 1/3 anonim ***** válasza:
49%

aki osztatlan (nem bologna-s) képzésben vesz részt, azaz pl. jog-,gyógyszerész-,orvos-,fogorvoshallgató, annak az állam 12 helyett 14 finanszírozott félévet biztosít.

Én biztosan tudom az általános orvosit, oda járok. Itt 12 félév a képzés hossza, 14 félévet biztosít az állam ingyen. Azaz, két félévet van lehetősége mindenkinek itt úgymond, csúsznia, utána fizetsz ha még folytatod.

2011. máj. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés a bolognai rendszer bevezetése előttre vonatkozott. Az oké, hogy most is van pár olyan szak, ami osztatlan, de régen csak olyan volt.
2011. máj. 20. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
75%

Olyan nincs, hogy elveszik az egész eddigi tanulmányuk.

Úgy van, hogy a képzés megszűnése után x (nem tudom pontosan mennyi) évig még meg kell hirdetni a tárgyaikat. Utána pedig az akkor létező képzések helyettesítő-tárgyaival tudják teljesíteni a tanulmányaikat.


Valószínűleg az történt, hogy mivel már régen be kellett volna fejeznie a tanulmányait, egy kicsit arra akarták őket rávenni, hogy ne húzzák a végtelenségig, hanem fejezzék már be.

De azt tudni kell, hogy ha megszűnnek a nekik meghirdetett tárgyak, sokkal macerásabb lesz befejezniük a képzést, minden félév elején lehet szaladgálni a tanárokhoz meg a TO-ra, hogy pontosan mit és hogyan kell felvenniük.

2011. máj. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!