Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kiábrándultam az egyetemből!...

Kiábrándultam az egyetemből! Mással is történt ilyen?

Figyelt kérdés

Most nincs időm leírni mindent, de tudnák mesélni bőven arról, ami itt folyik.

Várom a kommenteket, este pedig közlöm az én észrevételeimet.


2011. máj. 17. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Történt, bár én nem az egyetememből, hanem a szakomból. De megyek másikra, háhááá :D
2011. máj. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is ma pattantam vissza a falról vizsgán... szintén mesélek este.
2011. máj. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
ELTE, szervezés... körülbelül a második tanítási napon szembesültünk vele, hogy valami nincs rendben, de a harmadik félévre már biztosan tudtuk, nem jöhet rosszabb. Jött. Amikor már azt hittük, ennél tényleg nincs lejjebb: lett. Most ötödik (3+2, "bolonyarendszer") év végén én azt mondom, voltak nagyobb csalódásaim, ki is ábrándultam az egészből, de kezdem őszintén megszeretni. Elvégre az életre készített fel... arra a nagybetűs életre, ami kint vár: fejetlen, büroktratikus, drága, lassú, értelmetlen. Én legalább védett környezetben tapasztalhattam meg.
2011. máj. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Teljesen megértelek...

Két gyerek mellett tanulok levelező tagozaton, és bár nagyon nehéz megoldanom, minden konzultáción ott vagyok. Még soha nem menten el úgy vizsgázni, hogy ne tanultam volna, ennek ellenére többször éreztem úgy, hogy nem jó terembe mentem be vagy nem jó vizsgalapot kaptam. :-( Amikor pedig megkérdezem, hogy ezt honnan kellene tudnom, hiszen se az órán elhangzottakba, se a kötelező irodalomban nem szerepel, csak egy gúnyos megjegyzést kapok, hogy hát szokjak hozzá, ilyen az élet, meglepetésekkel teli... Hát köszi.

2011. máj. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nekem konkrétan az lenne a gondom, hogy nem azok járnak egyetemre, akik ténylegesen is oda valóak lennének.

Most az egyetemen közepesen tanulok (ami itt jónak mondható), csak az a baj, hogy a többi csoporttársam úgy szerez 5öst, hogy kipuskázza az egészet a 100.000 Ft-os telefonjából. Közben pedig semmit sem tud az egészből. Ez még nem is lenne akkora baj, mert elvégre az élet is ilyen.. De pont ők kapják meg a szociális segélyt is (havi 25.000-et kb.), mert átjelentkeznek a nagymamához, papíron elválnak a szüleik stb... Pont a leggazdagabb réteg! És még van képük azzal hencegni, hogy egyből elbulizták/elitták a havi támogatásukat. Megy itt a rongyrázás ezerrel...

Az meg, akinek normálisan dolgoznak a szülei 90.000ért, nem jogosultak semmire. Hogy is van ez?

2011. máj. 19. 12:23
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez megy, pedig én egy relative pici főiskolára járok. Elég jól tanulok, ezért én/mi vagyunk a fekete bárányok azokkal, akiket érdekel az, amit tanulnak. Ma már gáz leülni és végigolvasni valamit, gáz leülni és megtanulni valamit, amikor úgy is kitudod puskázni... Én abban bízom, hogy ha sikerül is összecsalni a diplomájukat az ilyen embereknek, talán utána a való életben nekem nagyobb lehetőségeim lesznek azáltal, hogy az én papírom némi tudást is tükröz. Bár ez is csak nézőpont kérdése... ha 90 emberből 85 sík hülye, akkor vajon nem ítélik meg az egész intézményt ez alapján? Ergo én szívok majd miattuk is... nem tudom... én még mindig fenntartom, hogy éppen itt lenne az ideje visszahozni a felvételi rendszert.
2011. máj. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szerintem is!

Sokkal igazságosabb volt a régi rendszer, ott legalább a tudás számított.

2011. máj. 21. 17:56
 8/8 anonim ***** válasza:
7. Persze. Hiszi a Piszi. Protekcióról gondolom nem hallottál még. Biztosan igazságosabb rendszer volt. 😂
2022. nov. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!